Nie ufam własnej pamięci. O tajemnicach Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji i nie tylko... Rozmowy z Andrzejem Chwalbą

Andrzej Chwalba
Książka Nie ufam własnej pamięci. O tajemnicach Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji i nie tylko... Rozmowy z Andrzejem Chwalbą
Książka Nie ufam własnej pamięci. O tajemnicach Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji i nie tylko... Rozmowy z Andrzejem Chwalbą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rozmowy, co zrozumiałe, pierwotnie miały charakter tekstów "szybkich", ulotnych. Teraz pojawiająca się w postaci zwartego i wzbogaconego o nowe wątki tekstu. Dzięki temu czyta się je inaczej, zwłaszcza że ujawniły się nowe związki pomiędzy nimi. Ważne są nie tylko, albo nie tyle, odpowiedzi historyka, co pytania. Świadczą one bowiem o tym, co frapuje dziennikarzy i o tym, co ciekawi czytelników. Dzięki temu dziennikarze podpowiadają historykom, gdzie znajdują się i jak się nazywają tematy, które interesują ogół. Zamieszczone w tomie teksty dotyczą Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji oraz PRL-u, ale nie tylko. Stale przewija się w nich - stanowiąc niejako motyw przewodni książki - fenomeen pamięci pamięci, która jest podatna na sugestie, płata figle, zaskakuje, deformuje rzeczywistość i w efekcie... utrudnia życie świadkom historii i historykom.  
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7638-252-4, 9788376382524
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Cykl: Syndrom Krakowa, tom 1
Kategoria: Historia
Stron: 144

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nie ufam własnej pamięci. O tajemnicach Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji i nie tylko... Rozmowy z Andrzejem Chwalbą aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie ufam własnej pamięci. O tajemnicach Krakowa, carskiej i sowieckiej Rosji i nie tylko... Rozmowy z Andrzejem Chwalbą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}