Opinia na temat książki Nie zostawia się dziecka w niebie

@ilonaneta_czyta @ilonaneta_czyta · 2020-03-25 20:56:17
„Nie zostawia się dziecka w niebie” Ewy Jarockiej to powieść obyczajowa. Historia opowiada o małej dziewczynce Angelice, która mieszka ze swoją matką-alkoholiczką.
Ma trudne dzieciństwo, jest zdana tak naprawdę tylko na siebie. Swój spokojny azyl znajduje w szafie. Tworzy tam idealny dom. Czy sobie poradzi w tym domu?
Pierwszy raz mam do czynienia z autorką panią Ewą. Opowieść bardzo wzruszająca. Czytając zmusiła mnie do pewnych refleksji nad życiem ludzkim. Trzeba się cieszyć z tego co mamy, bo jak widać inni mają gorzej. Studiuje pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą, więc uwierzcie mi przez 3 lata studiów nasłuchałam się o ludzkim cierpieniu, choć tylko z opowieści profesorów, ale to i tak przeżycie.
Powieść jest bardzo krótka, zawiera tylko 140 stron, ale bardzo chwyciła mnie za serce.
Przedstawia najgorsze okresy alkoholizmu, kiedy najbardziej cierpią dzieci. Są zaniedbane, brudne i głodne. Często przeżywają traumę najgorszą w swoim życiu.
Kiedy rodzice powinni być oparciem, a są tylko największą zmorą dzieciństwa.
Obok takiej historii nie można przejść obojętnie, nawet jeśli nas nie dotyczą takie problemy. Dużo w niej emocji, niepokoju, oburzenia, złości i niedowierzania.
Podsumowując książka ukazuje nam alkoholizm z punktu widzenia dziecka, wykorzystywanie seksualne dzieci i ich cierpienie. Polecam osobom, które są wrażliwe i mają w sobie empatie, ale także osobom, które nigdy nie zetknęły się z takim cierpieniem i tym potwornym uzależnieniem.
Ocena @ilonaneta_czyta:
Nie zostawia się dziecka w niebie
Nie zostawia się dziecka w niebie
Ewa Jarocka
{}8.4/10
Mama Angeliki jest uzależniona od alkoholu. Dziesięcioletnia dziewczynka próbuje zrozumieć, co się dzieje w jej otoczeniu. Azyl znajduje w szafie, w której tworzy swój idealny dom. Jednak traumatyczna...
Komentarze
@Rozchelstana_Owca
@Rozchelstana_Owca · ponad rok temu
Bardzo poruszająca. Czytałam i to trudna lektura.
{}

Pozostałe opinie

Książka porusza bardzo ważny temat. Życie dziecka, którego rodzice są alkoholikami. W książce widzimy jak wygląda jego życie, jakie ma przemyślenia i jak zachowuje się w różnych sytuacjach. Mam lekk...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl