Opinia na temat książki Nie zostawia się dziecka w niebie

@aalexbook @aalexbook · 2021-08-08 14:50:08
Przeczytane
Książka porusza bardzo ważny temat. Życie dziecka, którego rodzice są alkoholikami. W książce widzimy jak wygląda jego życie, jakie ma przemyślenia i jak zachowuje się w różnych sytuacjach.

Mam lekkie zastrzeżenia co do formy, lepiej by wypadło, gdyby była ona w formie swego rodzaju pamiętnika tej 10-letniej dziewczynki. Zwrot narratora do dziecka - dosłownie ,,dziewczynko", jakby ktoś patrzył na nią z góry - nie do końca wpasowało mi się w historię.

Natomiast podobała mi się autentyczność tej książki, to jak dzieci są przywiązane do rodziców mimo wszystko, jak się zmieniają pod wpływem takiego życia, jakie rzeczy je cieszą, a jakie smucą.

Mimo tej formy, uważam, że warto przeczytać tę książkę!
Ocena @aalexbook:
Data przeczytania: 2021-06-29
Nie zostawia się dziecka w niebie
Nie zostawia się dziecka w niebie
Ewa Jarocka
{}8.4/10
Mama Angeliki jest uzależniona od alkoholu. Dziesięcioletnia dziewczynka próbuje zrozumieć, co się dzieje w jej otoczeniu. Azyl znajduje w szafie, w której tworzy swój idealny dom. Jednak traumatyczna...
Komentarze

Pozostałe opinie

„Nie zostawia się dziecka w niebie” Ewy Jarockiej to powieść obyczajowa. Historia opowiada o małej dziewczynce Angelice, która mieszka ze swoją matką-alkoholiczką. Ma trudne dzieciństwo, jest zdana ...

O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl