Niechęć do szkoły : jak pomóc dziecku, które opuszcza lekcje i wagaruje

David Heyne
Niechęć do szkoły : jak pomóc dziecku, które opuszcza lekcje i wagaruje
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest poradnikiem wyjaśniającym problem absencji szkolnej spowodowanej różnego rodzaju fobiami, niepowodzeniami, stresem oraz trudnymi sytuacjami w domu i w życiu młodego człowieka. Autorzy książki opracowali strategie interwencji i terapii wagarującej młodzieży oraz program grupy wsparcia dla zaniepokojonych rodziców, którzy chcą pomóc swoim dzieciom pokonać ten problem. Każdy nauczyciel powinnien wiedzieć jak prawidłowo zareagować w przypadku systematycznego opuszczania obowiązkowych zajęć przez jego wychowanków. Autorzy podpowiadają, jak zbadać lęki u dzieci, podsuwają gotowe scenariusze skutecznego postępowania. Radzą, co mówić i robić, by zażegnać ten problem, dodać wagarowiczowi otuchy i odwagi, zrozumieć jego frustracje i wesprzeć emocjonalnie.
ISBN: 978-83-89574-11-4, 9788389574114
Wydawnictwo: GWP

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Niechęć do szkoły : jak pomóc dziecku, które opuszcza lekcje i wagaruje aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niechęć do szkoły : jak pomóc dziecku, które opuszcza lekcje i wagaruje. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl