Niemartwi. Ciała wasze jak chleb

Mikołaj Marcela
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Książka Niemartwi. Ciała wasze jak chleb
Książka Niemartwi. Ciała wasze jak chleb
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Rok 2019. Nastąpiło nieuniknione, ale czy ktokolwiek mógł przypuszczać, że apokalipsa przybierze właśnie taki kształt? Michał Sander był lekarzem, ale od czterech lat żyje samotnie w Bieszczadach. Jego domem jest własnoręcznie zbudowana chata, a jedynym towarzyszem i przyjacielem biały wilk. W czasie polowania słyszy wstrząsający krzyk dziewczyny. Wiedziony ludzkim odruchem rzuca się na pomoc wpadając w sam środek przerażającego i mrocznego obrzędu. Tym samy krzyżuje jednak plany bojówce walczącej z niemartwymi... W tym czasie w Forcie Wilno detektyw Wiktor Strachowski prowadzi śledztwo w sprawie podwójnego zabójstwa. Jedną z ofiar jest mężczyzna z dziurą w głowie, drugą – żywy trup bez śladów jakiegokolwiek urazu mózgu... Co czeka naszą cywilizację? Czy uda się ocalić człowieczeństwo jakie znamy? Czy przetrwamy?
Data wydania: 2015-10-07
Wydawnictwo: Pascal
Kategoria: Horror
Stron: 320

Autor

Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela Mikołaj Marcela – pisarz, wykładowca akademicki, autor tekstów piosenek. Na Uniwersytecie Śląskim wykłada na kierunkach sztuka pisania, filologia polska oraz projektowanie gier i przestrzeni wirtualnej. Napisał rozprawę doktorską poświęconą potworo...

Książki Mikołaj Marcela

Wszystkie książki Mikołaj Marcela

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Niemartwi. Ciała wasze jak chleb? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@eR_
2019-12-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane Współpraca

Ostatnimi czasy nastąpił prawdziwy boom, na książki, z tak zwanego nurtu"zombijnego".Są to, nie tylko służące krotochwili dzieła, ale i całkiem poważne publikacje, usiłujące ukazać, co sprawiło, że ten martwy, acz żywy problem zyskał takie zainteresowania.Zresztą, co ja mówię książki.Powstaje również mnóstwo, bardziej, lub mniej udanych dzieł telewizyjnych i kinowych.Wystarczy tu wspomnieć fenomen ostatnich lat, przynudnawy dla mnie, serial"The walking death".

Odrażające kreatury, które powolnych krokiem zmierzają w stronę naszych mózgów, oraz innych, co smaczniejszych części ciała, sprawiają, że ludzie szaleją i tworzą na potęgę różne dzieła, mające wywołać dreszcz grozy z założenia, jednak, ja uważam, że temat ten może wywołać uśmiech rozbawienia, co najwyżej.

Nie inaczej jest i w tym przypadku.Inwazja zombie nastąpiła.Pewien człowiek, mieszkający sobie spokojnie w Bieszczadach, nawet się nie domyśla, że świat, od którego postanowił uciec nie istnieje.Czy posiadając wiedzę, o tym ważkim problemie zrobi coś z tym?Tego Wam nie powiem, kto chce niech przeczyta wzmiankowaną powieść.

Jest to kolejna, po"Zombie.pl", próba przedstawienia tego strasznego problemu, jakim są niemartwi, na naszych rodzimych ziemiach.Niestety ja nie widzę w tych książkach nic strasznego.Co jedna to zabawniejsza, a ludzie, którzy tego nie widzą?Cóż ich strata.Ja bawiłem się setnie.

Książkę otrzymałem, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Pascal.

{} | link |
@Beata_
2019-11-12
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 5 /10
Przeczytane Posiadam E-booki

Co czytać po książce “Niemartwi. Ciała wasze jak chleb”- Mikołaj Marcela

Książka Bycie w śmierci
Bycie w śmierci Mikołaj Marcela
{}6/10
Trzymająca w napięciu powieść dla fanów The Last of Us, West...
Książka Best Seler i zagadka znikających warzyw
Best Seler i zagadka znikaj... Mikołaj Marcela
{}8.5/10
Poznaj duchowe życie warzyw. Odwiedź "Zwierzogród" w wersji ...
Książka Best Seler i tajemnica rodu Kokosów
Best Seler i tajemnica rodu... Mikołaj Marcela
{}9.4/10
Pamiętacie nieustraszonego szeryfa Jarzynowa? Mamy dla was d...
Książka Jak nie spieprzyć życia swojemu dziecku
Jak nie spieprzyć życia swo... Mikołaj Marcela
{}7.5/10
Jak sprawić, by szkoła stała się miejscem przygotowującym ...
Książka Światy grozy
Światy grozy Krzysztof Biliński, Ksenia Olkusz, Mikołaj Marcela, Krzysztof M. Maj ...
Tom monograficzny „Światy grozy” jest pierwszą z kilku książ...

Cytaty z książki

O nie! Książka Niemartwi. Ciała wasze jak chleb. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe