Niepełnosprawność w polskiej literaturze XX i XXI wieku dla dzieci i młodzieży

Alicja Fidowicz
Niepełnosprawność w polskiej literaturze XX i XXI wieku dla dzieci i młodzieży
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Uważam, że książka ma szansę stać się ważnym punktem odniesienia dla refleksji nad niepełnosprawnością, a rozmach zaprojektowanych przez Alicję Fidowicz badań długo pozostanie bez konkurencji. Nie dość, że autorka, odwołując się do słabo w Polsce rozpoznanej kategorii disability studies, jako pierwsza w tak szerokim zakresie włączyła rodzimą literaturę w międzynarodowy dyskurs nad niepełnosprawnością, to dodatkowo zainspirowana światową literaturą fachową zaproponowała innowacyjne instrumentarium badawcze, które z powodzeniem uruchomiła podczas lektury polskiej literatury dla dzieci i młodzieży.

z recenzji dr hab. Małgorzaty Wójcik-Dudek, prof. UŚ


Data wydania: 2020-11-30
ISBN: 978-83-233-4899-3, 9788323348993
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Stron: 334
dodana przez: Vernau

Autor

Alicja Fidowicz Alicja Fidowicz
Urodzona w 1990 roku w Polsce
Alicja Fidowicz – polonistka i slawistka, autorka monografii Wiejskie dzieciństwo: Branko Ćopić i Tadeusz Nowak (2018). Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ. Jej zainteresowania naukowe obejmują między innymi disability studies (studia nad niepełnospr...

Pozostałe książki:

Wiejskie dzieciństwo. Branko Ćopić i Tadeusz Nowak Słowiańskie światy wyobraźni. Granice tolerancji Słowiańskie światy wyobraźni. Metamorfozy
Wszystkie książki Alicja Fidowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Niepełnosprawność w polskiej literaturze XX i XXI wieku dla dzieci i młodzieży nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niepełnosprawność w polskiej literaturze XX i XXI wieku dla dzieci i młodzieży. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl