Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI

autor: Anne Bishop
Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI
4.47
Ocena 4.47 na 5 możliwych
Na podstawie 19 ocen kanapowiczów
"Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa ...
"Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewid...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788362577057
Wydawnictwo: Initium

Recenzje

Niewidzialny pierścień
To co przyjemne mogłoby trwać wiecznie, nigdy się nie kończyć, nie rozczarowywać ani nie tracić blasku. Dobrze, że są takie cykle, których przyjemność czytania nie zanika wraz z kolejnymi tomami. Całe szczęście, że mam cykl Czarnych kamieni, na który zawsze mogę liczyć. Tym razem również. W tym t...
Krwawi bardziej po ludzku.
Od czego by tu zacząć? Może od tego, że ja pozostaję wierna cyklom, która mi się spodobały, a cykl Czarne Kamienie jest wyjątkowo dobry? Owszem, jak w każdym cyklu zdarzają się tomy lepsze lub nieco mniej dobre, ale generalnie Anne Bishop pisze rewelacyjnie i z tym nie będę dyskutować. A może zac...
Napisz swoją opinię

Opinie

@coconut
@coconut 2012-09-05
Przeczytane (2012-09-05)
Lepsze od wyjściowej trylogii. Przyczynili się do tego na pewno nowi bohaterowie - byli ciekawi, raczej nieirytujący. Akcja szybka, wciągająca i interesująca, aczkolwiek bardzo przewidywalna. Anne Bishop pisze bardzo babskie powieści, co nie zawsze mi się podoba, tym razem jednak pokazała się z bardzo dobrej strony - "Niewidzialny Pierścień" jest naprawdę wciągający. Polecam.
@SlumberGirl
@SlumberGirl 2011-08-12
Przeczytane (2011-08-12)
Wczoraj zaczęłam, dziś nie dałam rady się oderwać i czytałam prawie cały dzień, żeby ją skończyć i skończyłam. To jest to. To coś wręcz pięknego, wciągającego, kapitalnego i perfekcyjnego. Po prostu uwielbiam twórczość Anne Bishop. I aż nie mogę uwierzyć, że kiedyś strasznie się przed jej książkami wzdragałam.
@zafrina
@zafrina 2011-04-29
Przeczytane (2011-04-29)
Dla miłośników serii Czarne Kamienie pozycja obowiązkowa. Starzy i nowi bohaterowie przeplatają się ze sobą. W książce panuje świetny klimat, napięcie, nieoczekiwane zwroty akcji zwłaszcza na końcu... ;) Książka warta polecenia :)
@kittyminky
@kittyminky 2011-02-27
Przeczytane (2011-02-27)
Sadi jest wszędzie, nawet jak się wydaje że go nie ma to jest. Świetna książka, trzeba mieć tylko trochę wolnego czasu bo jak się już zacznie czytać to nie można się oderwać aż o końca. Mówię z własnego doświadczenia.
@Micki
@Micki 2012-01-04
Przeczytane (2012-01-09)
Najlepsza ze wszystkich, dotychczasowych części. Odrębna historia Jareda i Lii na prawdę jest ciekawa.
@tala86
@tala86 2011-08-12
Przeczytane (2011-04-18)
Książka wciągająca i bardzo fajna, ale nie "umywa się" do pierwszych trzech części.
Niewidzialny pierścień. Czarne Kamienie - Księga VI

"Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewidzialny Pierścień jest relacją z tamtych wydarzeń. Gdy
Jared, młody wojownik z Shaladoru noszący Czerwony Kamień, trafia do niewoli, na dziewięć długich lat zostaje skazany na świadczenie usług seksualnych. Wreszcie, nie mogąc dłużej znieść wykorzystywania i upokorzeń, zabija swą właścicielkę i trafia na targ niewolników. Tam kupuje go Szara Pani - Królowa z Dena Nehele, osławiona opinią, że nabywani przez nią niewolnicy znikają bez śladu.
Szara Pani wraz z grupą kupionych niewolników wyrusza w drogę powrotną na swoje terytorium, uciekając przed ludźmi Dorothei SaDiablo, Najwyższej Kapłanki władającej większością Królestwa Terreille. Jared jest gotów na śmierć, ale bardzo szybko przekonuje się, że ani jego nowa właścicielka, ani towarzysze niedoli nie są osobami, za które się podają. Każdy skrywa mroczną tajemnicę, a co najgorsze - jest wśród nich zdrajca pracujący dla Dorothei. Wkrótce młody wojownik staje przed trudnym wyborem: odzyskać wolność czy zachować honor. Od jego decyzji zależy nie tylko jego życie, ale i przyszłość wszystkich Krwawych."

Autorzy
Anne Bishop
amerykańska pisarka fantasy, autorka Trylogii Czarnych Kamieni, która zdobyła William L. Crawford Award. Obecnie mieszka w Nowym Jorku.
Inne książki:
Książka Królowa ciemności. Trylogia czarnych kamieni. Księga III
Książka Córka Krwawych. Księga I
Książka Serce Kaeleer
Książka Przymierze ciemności
Książka Pani Shaladoru. Czarne Kamienie. Księga 8
Współtworzący tą stronę
puchar @caterpillar @caterpillar pierwsza opinia