Niezbędnik dla szkół średnich - historia do 1815 roku

Jerzy Pilikowski
Niezbędnik dla szkół średnich - historia do 1815 roku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Pierwsza część repetytorium przedstawia dzieje ludzkości do 1815 r. Książka pomocna jest w przypomnieniu sobie najważniejszych zagadnień historycznych i uporządkowaniu poznanych wcześniej treści. Zawiera tradycyjny, chronologiczny układ treści, ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych zagadnień w obrębie epok omówione są przemiany polityczne, społeczne i gospodarcze, dorobek kulturalny, wyjaśnione są kluczowe pojęcia. Liczne tablice chronologiczne, genealogiczne, wykresy, schematy w czytelny sposób przedstawiają procesy historyczne oraz są pomocne w zrozumieniu omówionych zjawisk i usystematyzowaniu wiedzy.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7435-559-9, 9788374355599
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Jerzy Pilikowski Jerzy Pilikowski
Urodzony w 1952 roku w Polsce
Polski historyk, nauczyciel dyplomowany i pisarz. Jest autorem podręczników oraz programów nauczania historii i wiedzy o społeczeństwie, słowników, opowieści historycznych oraz książek popularnonaukowych.

Pozostałe książki:

Historia 1815-2005. Niezbędnik dla szkół średnich Niezbędnik dla szkół średnich - historia 1815-2001 Czy z Polski możemy być dumni ? Opowieści Gęsiego Pióra
Wszystkie książki Jerzy Pilikowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Niezbędnik dla szkół średnich - historia do 1815 roku? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Niezbędnik dla szkół średnich - historia do 1815 roku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl