Nigdy i na zawsze

autor: Ann Brashares
Nigdy i na zawsze
4.4
Ocena 4.4 na 5 możliwych
Na podstawie 20 ocen kanapowiczów
CZASEM MIŁOŚĆ TRWA DŁUŻEJ NIŻ ŻYCIE Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niez...
CZASEM MIŁOŚĆ TRWA DŁUŻEJ NIŻ ŻYCIE Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni. "Dla wiel...
Pełny opis
Data wydania: 2012
ISBN: 9788375151985
Wydawnictwo: Otwarte

Recenzje

"Nigdy i na zawsze" Ann Brashares
Nie ma na świecie wielu ludzi takich jak on, obdarzonych Pamięcią, będących świadomych tego, że żyli już wiele razy w różnych wcieleniach, zmieniając tylko ciała, a zachowując swoją duszę. Miewają sny zawierające wspomnienia z poprzednich istnień, dziwne nawyki i przyzwyczajenia, czują przywiązan...
Kiedyś Cię znajdę
„Nigdy i na zawsze” Ann Brashares wyd. Otwarte rok: 2012 str. 352 Ocena: 5/6 Już od chwili, gdy przeczytałam zapowiedź tej książki wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Bez względu na wszystko. Jak się okazuje, marzenia czasem się spełniają. To właśnie do mnie trafił ostatni egzemplarz recenzencki,...
Napisz swoją opinię

Opinie

@wiarygodna
@wiarygodna 2013-08-08
Przeczytane (2013-08-08)
Książka „Nigdy i na zawsze” to dobra lektura dla osób, które uwielbiają czytać o miłości. Nie tylko tej słodkiej i cukierkowej , ale także smutnej. Na początku wydaje się, iż pozycja nie oferuje nic oryginalnego, bo słowa z cyklu „wieczność”, „siła miłości” czy „przeznaczenie” łatwo można dziś spotkać na czytelniczym rynku. Początek lektury wydaje się być oklepany, jednak przyjemny i mądry styl autorki, akcja tocząca się na zmianę w teraźniejszości i jednocześnie możliwość powznawiania dawnych losów jednego z bohaterów oraz dość ciekawe zbudowane postaci (nie są ideałami) , sprawiają, że książka zyskuje wiele plusów. Piękna okładka i schludna grafika sprawiają, że historia staję się jeszcze bardziej magiczna. Cieszę się, że zakończenie nie jest powiedziane do końca, ponieważ jednocześnie nie jest zbyt uroczo, ani rozpaczliwie. To dobra pozycja o sile uczucia oraz czytelnicza motywacja, iż życie na ziemi jest tylko jedno i należy brać sprawy we własne ręce.
@coconut
@coconut 2014-07-01
Przeczytane (2014-07-01)
Jako czytelniczka, która niekoniecznie szaleje za opowieściami o miłości, mogę nie uznać tej powieści za coś szczególnego, ale jeśli ktoś lubi taką tematykę – problematyczna miłość, dramatyzm i tragedia jednostki – spokojnie może, a nawet powinien, sięgnąć po tę pozycję. Podobnie jeśli ktoś chce przeczytać coś przyjemnego, niekoniecznie szczególnie optymistycznego, ale łatwo przyswajalnego, lecz bez szczególnej głupoty. Książka „Nigdy i na zawsze” z całą pewnością znajdzie swoich przeciwników, jak i zwolenników. Ja osobiście plasuję się gdzieś pomiędzy – nie jestem w stanie się nią ekscytować, ale też nie mogłabym stwierdzić, że mi się nie podobała (pochłonęłam ją w jeden dzień). Najlepiej przeczytać i samemu ocenić, czy było warto.
@Betsy
@Betsy 2012-03-15
Przeczytane (2012-03-15)
Nie chcę być wredna i nie mam zamiaru wieszać szmat na książce za to, że nie spodobała mi się jej końcówka. Nie, ona da się polubić, może się podobać, zwłaszcza osobom, które lubią czytać romanse, gdzie miłość jest silniejsza niż wszystko. Mi osobiście się podobała, nie do końca, ale jednak.
@Elen
@Elen 2012-01-29
Przeczytane (2012-01-29)
Książka bardzo mi się podobała, opowiada o wielkiej miłości i przeznaczeniu, mamy tu wątek reinkarnacji i barwne, magiczne wręcz przedstawienie historii z przeszłości. Choć nie znajdziemy tu szybkiej akcji, ciekawa fabuła to wynagradza, nie zabrakło mi także emocji. Polecam!
@Bujaczek
@Bujaczek 2012-06-21
Przeczytane (2012-06-21)
Szczerze polecam książkę ponieważ jest inna i bardzo ciekawa. Wciąga i nie pozwala o sobie zapomnieć. Co prawda zakończenie frustruje, ale tym co lubią wymyślać swoje historie daje niezłe pole do popisu... A może to zapowiedź kontynuacji tej pasjonującej historii?
@bunia
@bunia 2013-04-29
Przeczytane (2013-04-29)
Ta książka jest absolutnie fantastyczna i cieszę się, że ją sobie kupiłam, bo na pewno będę często do niej wracać:) A zakończenie faktycznie takie, że można by dopisać cd, pytanie tylko, czy warto?
@Vicky
@Vicky 2012-02-20
Przeczytane (2012-02-20)
Pomysł na powieść bardzo ciekawy i dobrze wykonany. Choć przyznam szczerze - momentami treść paskudnie mnie irytowała. Sądzę jednak, że warto przeczytać. :)
LA
@lalita 2012-01-20
Zachęcająca recenzja Kasandra :)
Autorzy
Ann Brashares
(ur. 30 lipca 1967 w Alexandrii) - amerykańska pisarka. Dorastała w Chevy Chase w stanie Maryland. Ukończyła studia filozoficzne w Barnard College. Jej powieści Stowarzyszenie wędrujących dżinsów i...
Inne książki:
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów ~rok później~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~trzecie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów~ostatnie lato~
Książka Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów rok pózniej
Współtworzący tą stronę
puchar @kasandra @kasandra pierwsza opinia