Nostalgia anioła

autor: Alice Sebold
Nostalgia anioła
4.23
Ocena 4.23 na 5 możliwych
Na podstawie 30 ocen kanapowiczów
Wznowienie słynnej, wzbudzającej emocje powieści - wkrótce także filmu w reży...
Wznowienie słynnej, wzbudzającej emocje powieści - wkrótce także filmu w reżyserii Petera Jacksona (premiera w styczniu 2010). Narratorką książki jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnika z nieba. Zgwałcona i zamordowana przez miłego sąsiada, a zarazem seryjnego gwałciciel...
Pełny opis
Data wydania:
ISBN: 9788376590332
Wydawnictwo: Albatros

Recenzje

Nostalgia Anioła
Nie mogłam się doczekać aż zacznę czytać tę 'bajkową opowieść o gojeniu duszy, miłości, dorastaniu i śmierci' - jak pisze wydawca na okładce książki. Słyszałam o tej powieści wiele pochlebnych opinii, ale także wiele krytyki. Książka ta od początku bardzo mnie intrygowała, sama fabuła wydała mi s...
Napisz swoją opinię

Opinie

@MariaCheekyElf
@MariaCheekyElf 2011-08-14
Czasami czytanie w oryginalnym języku należy zaliczyć do bardzo trudnych przepraw. Książka Alice Sebold jest tego najlepszym przykładem. Zapoznanie się z treścią jej książki zajęło mi aż kilka miesięcy - dokładnie nie pamiętam ile. Wreszcie dotarłam do końca tej długiej - czasami męczącej - podróży! "Nostalgia anioła", a dokładnie "The Lovely Bones" to historia Susie Salmon, czternastoletniej dziewczyny, która została zamordowana pewnego zimowego dnia w 1973 roku. Oglądając świat z nieba, Susie widzi jak życie jej bliskich zostaje nagle przewrócone do góry nogami - ojciec próbuje za wszelką cenę odnaleźć mordercę, matka szuka szczęścia w ramionach innego mężczyzny, a rodzeństwo Susie próbuje jakoś radzić sobie z jej stratą. Wiele pytań zasuwało mi się podczas czytania, lecz najważniejsze, które nie dawało mi spokojnie usnąć - czy morderca zostanie złapany, czy sprawiedliwości stanie się zadość? Ja już to wiem. Książka warta przeczytania!
@Karolinna
@Karolinna 2011-10-29
Przeczytane (2011-10-29)
Tak jak Kociara przyznaję że też najpierw zaczęłam od filmu (ale tylko dlatego, że książki w mojej bibliotece miejskiej nie było około 6 miesięcy). Bardzo poruszyła mnie tak książka.Opowieści Susie, która została zamknięta w "idealnym świecie" można wpaść w nostalgię, poczuć smutek tej czternastoletniej dziewczynki która została obrabowana z tego co jest najcenniejsze kobiecie i człowiekowi.Łzy cisną się od oczu kiedy Susie opowiada i patrzy na swoją rodzinę, jak żyją bez niej i jak opowiada o swoim oprawcy.Żal serce ściska czytając o jej bezradności wobec niektórych zdarzeń.
@Jjolka
@Jjolka 2013-01-25
Przeczytane (2013-01-08)
Mimo tragizmu bohaterów, historię Susie czytało mi się nad wyraz ciepło i lekko, pomijając wątki z gwałcicielem. Byłam pewna, że obserwując ludzi dotkniętych tragedią sama poczuję się źle, jednak smutek odczuwałam tylko, gdy do głosu dochodziła sama Susie - tak pragnąca powrócić do żywych. Więc pomimo ciężkiego tematu naprawdę przyjemnie spędziłam czas. Reflektowałam o cierpieniu jakie musi znieść rodzina po stracie bliskiej osoby, o przestępcach którzy unikną kary i o niebie Susie.
@Potania
@Potania 2011-03-18
Filmu nie widziałam, a książkę potraktowałam jako umilenie czasu przy sprzątaniu. Co prawda korzystałam z audiobooka, a nie wersji papierowej, mimo to sądzę, że książka jest ciekawa i nie jest ważna wersja w jakiej się ją posiada tylko to co słowa w niej zawarte w nas wyzwalają. Mi się podobała, aczkolwiek nie nazwałabym tego jakimś "arcydziełem" oraz nie określiłabym jej mianem "najciekawszej". Po prostu książka dobra do przeczytania jako przerywnik w codziennych obowiązkach ;)
@Darcia
@Darcia 2011-03-16
Przeczytane (2011-03-14)
Książkę dostałam na urodziny, już wcześniej słyszałam o niej dużo, słyszałam, że jest napisana na podstawie osobistych doświadczeń autorki, więc spodziewałam się czegoś niesamowitego. Zawiodłam się niesamowicie. Ciężko mi się ją czytało, były momenty, że nudziłam się jak mops. Zakończenie jest żałosne, takie to nawet dziecko w podstawówce wymyśli. Fakt faktem, był moment, że płakałam, ale całość książki wywarła na mnie bardzo negatywne wrażenie.
@Kociara
@Kociara 2011-09-25
Przeczytane (2011-09-08)
Ze wstydem muszę przyznać, że przygodę z "Nostalgią anioła" zaczęłam od filmu. Po obejrzeniu go poczułam niedosyt i już następnego dnia w moim domu zagościła owa książka A.Sebold. Przeczytałam ją jednym tchem, a w trakcie łzy cisnęły mi się do oczu. Brakuje mi słów na opisanie tej książki, jest dla mnie nr 1.
@Martynka86
@Martynka86 2013-08-07
Przeczytane (2013-01-01)
Książkę przeczytałam dlatego, że widziałam film, który bardzo mi się podobał. Nie żałuję. Świetna fabuła, nietypowo napisana, bo narratorem jest zabita dziewczynka mieszkająca w niebie. Polecam
@Annetteee
@Annetteee 2011-01-27
Przeczytane (2011-01-27)
wywołała tak duże uczucia, że nawet w pracy praktycznie cały czas o niej myślałam... oj długo zostanie w mojej pamięci ta znakomita książka i film również. Wspaniała po prostu.
@Kasiulka
@Kasiulka 2011-11-17
Przeczytane (2011-11-17)
Przeczytałam książkę i obejrzałam film - stwierdzam, że książka jest o wiele fajniejsza. Bardzo mi się podobała.
@PatykHD
@PatykHD 2011-12-28
Przeczytane (2012-01-17)
Poleciły mi ją znajome. Jest świetnie napisana. Nie oglądałam filmu i z przyjemnością zobaczę.
Autorzy
Alice Sebold
Alice Sebold (ur. 6 września 1963 roku w Madison w stanie Wisconsin w USA) – współczesna pisarka amerykańska. Autorka trzech książek: autobiograficznej Szczęściary, Nostalgii anioła oraz Córeczki. ...
Inne książki:
Książka Nostalgia anioła
Książka Nostalgia anioła
Książka The Lovely Bones
Książka Szczęściara
Książka Lovely Bones
Współtworzący tą stronę
puchar @dramattic @dramattic pierwsza opinia