Nowoczesne zarządzanie finansami Planowanie i kontrola

Halina Buk
Nowoczesne zarządzanie finansami Planowanie i kontrola
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja przynosi odpowiedzi na pytania: * Jakie znaczenie ma dobrze opracowany plan finansowy i kontrolowanie jego wykonani? * Jakie modele rachunku kosztów są najbardziej użyteczne w zarządzaniu finansowym przedsiębiorstwa ? * Na czym polega budżetowanie operacyjne w grupie kapitałowej ? * Co menedżer finansowy powinien wiedzieć o sporządzaniu sprawozdań finansowych i ich interpretowaniu ? * Jak syntetycznie mierzyć efektywność finansową przedsiębiorstwa ? * Jak zbudować kompletny plan finansowy – metodycznie i praktycznie krok po kroku ? * Co zrobić, aby stworzyć zrównoważoną kartę wyników ? W niniejszej monografii zostały zawarte teoretyczne i praktyczne aspekty dwóch podstawowych funkcji zarządzania: planowania finansowego i kontroli menedżerskiej w zarządzaniu finansowym – zarówno w odniesieniu do jednostki gospodarczej, jak i do grupy kapitałowej. Recenzja: W pracy zostały uwzględnione wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z budżetowaniem i planowaniem finansowym oraz kontrolą menedżerską w przedsiębiorstwie (...). Narzędzia z tego zakresu spotykają się z coraz szerszym zainteresowaniem ze strony tych, którzy poszukują sprawdzonych i użytecznych instrumentów zarządzania. Recenzowana książka znajdzie wielu czytelników wśród tych wszystkich, którzy chcą poznać, wdrażać u siebie i doskonalić systemy planowania i kontroli obszarów finansów. Może ona także stanowić cenną pomoc dydaktyczną dla studiujących rachunkowość zarządczą, controlling czy zarządzanie finansami. Prof. zw. dr hab. Edward Nowak – Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej, Akademia Ekonomiczna im. O. Langego we Wrocławiu.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7483-134-5, 9788374831345
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 430

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nowoczesne zarządzanie finansami Planowanie i kontrola nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowoczesne zarządzanie finansami Planowanie i kontrola. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl