Opinia na temat książki Nóż

MZ
@Matka_z_ksiazka · 2019-08-22 19:07:07
Za każdym razem, gdy wydaje się że Harry nie będzie już mógł znieść więcej okazuje się że jednak może. A Harry to nie jest typ osoby, która zrobi lemoniadę z cytryn, które daje mu życie. Harry zatraca się w alkoholu, w swoim szaleństwie i rozpaczy. Tym razem jego cierpienie przechodzi ludzkie granice. Nesbo zrobił zagrywkę w stylu Gry o tron i uśmiercił jedną z najważniejszych postaci całego cyklu. Harry, aby „utrzymać się na powierzchni” musi rozwiązać zagadkę tego morderstwa. Jak zwykle autor wodzi czytelnika za nos z każdą kolejną kartką książki. Do tego już nas z resztą przyzwyczaił, że gdy tylko myślimy że rozwiązaliśmy sprawę to jednak nie mamy racji. I za to kochamy Nesbo - to jeden z nielicznych autorów u których nie można domyślić się rozwiązania w trakcie książki. W „Nożu” akcja co prawda nie pędzi na łeb na szyję, ale napięcie trzyma do samego końca, głównie za sprawą mrocznych rozterek głównego bohatera. Szczerze mówiąc myślałam, że po takiej tragedii autor będzie chciał zakończyć serię, ale jednak pozostawił sobie otwartą furtkę do jej kontynuowania. Jak narazie poziom jest utrzymany, ale jak będzie z następną częścią...?
Ocena @Matka_z_ksiazka:
serce
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Nóż
Nóż 7.9 /10
Jo Nesbø
Harry Hole wrócił do punktu wyjścia: znowu pije, Rakel wyrzuciła go z domu, ponownie mieszka przy S...
Komentarze

Pozostałe opinie

Lubię takie zwroty akcji.. Lubię gdy sytuacja, która była uporządkowana, ugłaskana, taka pozornie idealna wali się i wywraca. Fakt, lubię to w książkach i serialach bo wtedy wiem, że będzie się dziać ...

@deana @deana

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się