Numery: Czas uciekać.

autor: Rachel Ward
Numery: Czas uciekać.
4.15
Ocena 4.15 na 5 możliwych
Na podstawie 41 ocen kanapowiczów
Thriller psychologiczny dla nastolatków. Debiutancka powieść brytyjskiej auto...
Thriller psychologiczny dla nastolatków. Debiutancka powieść brytyjskiej autorki Rachel Ward opowiada o 15-letniej Jem i jej wielkiej tajemnicy. Gdy dziewczynka ma siedem lat, umiera jej matka. Właśnie wtedy Jem odkrywa, że numer pojawiający się w jej w głowie, gdy patrzy komuś prosto w oczy, to ...
Pełny opis
Data wydania: 2009
ISBN: 9788325901028
Wydawnictwo: Wilga

Recenzje

Numery, czyli wyznacznik życia
Śmierć. Właściwie to wiele osób ją sobie wyobraża, widzimy tabolidy informujące o coraz to mniejszym odsetku osób umierających, wielu nowych szczepionkach, a mimo to ponura świadomość, że kiedyś nasze życie dobiegnie kresu nieustępliwie za nami podąża. Czy chciałbyś wiedzieć, kiedy zginiesz? Jem,...
Numery: Czas uciekać
"Numery: Czas uciekać" to pierwsza część trylogii, która stała się przełomem w karierze pisarki Rachel Ward. Był to jej debiut, który zakończył się ogromnym sukcesem. Książka jest thrillerem psychologicznym nie tylko dla młodzieży. Znalazłam ją przypadkowo w bibliotece, kiedy szukałam czegoś z wą...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Natula
@Natula 2010-04-09
Przeczytane (2009-10-20)
Spodziewałam się po tej książce ostrej sensacji, wzamian dostałam piękną historię o przyjaźni, miłości, niespełnionych marzeniach z pięknym przesłaniem, że kazdy dzień to dar, że należy go wykorzystac właściwe a tym bardziej jeśli się kocha. W sumie książka jest bardziej skierowana do młodzieży niż do dorosłych czytelników, przedstawia nastolatków, nieradzących sobie ze szkoła, z dorastaniem, z rówiesnikami , no i jeszcze ten dar Jem, który wszystko komplikuje, jednak "Numery..", mają w sobie prawdy życiowe które nigdy nie tracą ważnosci, niesamowite w tej książce jest to, że wzbudza tyle róznych uczuć, od radości aż po łzy, niby w treści jest ostra, konkretna, z mocnymi tekstami, "bojowymi" dialogami, ale ma w sobie ciepło, trafia do serca i zostaje w głowie na długo, bardzo długo. Przynajmniej ja, o niej szybko nie zapomnę.
@Liliowa
@Liliowa 2011-03-29
Przeczytane (2011-01-01)
A moim zdaniem "Numery" to książka bardzo przeciętna, żeby nie powiedzieć, że wręcz kiepska. Owszem, pomysł na fabułę był naprawdę ciekawy i oryginalny, aczkolwiek nie można powiedzieć, aby i wykonanie zasługiwało na pochwałę. Język bardzo, bardzo tandetny, płytki i drętwy (choć tu można nieco winić tłumacza). Miałam dość ciągłych przekleństw, które co parę linijek pojawiały się w wypowiedziach Jem oraz Pająka. Brakowało mi opisów, bogatego słownictwa, czegoś, co poruszyłoby moją wyobraźnię. Jednakże zakończenie mnie zaskoczyło i właśnie ono kusi mnie, aby sięgnąć po kolejną część. Polecam osobom niewymagającym - czytadło dość dobre na dwa wieczory.
@Elen
@Elen 2012-02-22
Przeczytane (2012-02-22)
Książka bardzo wciąga, trudno przerwać czytanie, ciągle powtarzałam sobie, że jeszcze tylko jeden rozdział, ale na nim nie poprzestawałam. Realistycznie przedstawione życie niższych warstw społeczeństwa, młodzieży pozbawionej rodziców lub odpowiedniej opieki z ich strony, zdanej tylko dla siebie. Umiejętność głównej bohaterki bardzo oryginalna. Język potoczny z wieloma wulgaryzmami, ale nie raziło to aż tak bardzo ze względu na ciekawą fabułę. Warta uwagi.
@Innuendo
@Innuendo 2010-10-12
Przeczytane (2010-10-12)
Numery...bardzo ciekawa fabuła, podoba mi się w tej książce również to, że autorka cały czas trzyma nas w niepewności, czy Pająk przeżyje - przyznajcie, pewnie większość z was miała nadzieję względem tego. A potem on umiera w sposób taki...dziwny. Ostatnie rozdziały, po śmierci Pająka, wydają mi się trochę...naciągane. Ta ciąża, przejście daru na syna...jakoś odniosłam takie wrażenie :). Powieść świetna, ale nie genialna :).
@blondevil
@blondevil 2011-01-30
Przeczytane (2011-01-30)
Książka jest nieziemska! Początek był taki sobie, ale wcale nie był zły. Pająk był dla mnie postacią bardzo mroczną i nie wiedziałam co o nim sądzić. Po prostu na zakończenie, jakieś ostatni dwa rozdziały to siedziałam i wylewałam morze łez! Bardzo się wczułam w książkę, dlatego było mi niezmiernie smutno gdy nadszedł numer Pająka. I tak bardzo szkoda Adama.. Ech... Oczywiście polecam!!!
@bunia
@bunia 2014-03-20
Super pomysł, wykonanie słabe na tyle, że nie dałam rady dokończyć tej książki - przeczytałam ostatni rozdział, który potwierdził moje przypuszczenia co do losu bohaterów i to mi wystarczy. Pomimo pozytywnych opinii nt drugiej części na pewno po nią nie sięgnę.
@ajsza
@ajsza 2012-01-14
Przeczytane (2012-01-14)
Pierwsze słowo jakie przyszło mi na myśl kiedy skończyłam czytać to chaos. wielki chaos. Moim zdaniem książka bez większego ładu, natłok wydarzeń nie napędza akcji, wręcz przeciwnie, można się czasami pogubić. Nie podobała mi się...
@CzekoladkaaxD
@CzekoladkaaxD 2011-11-22
Przeczytane (2011-11-22)
Tak mnie wciągała, że w jeden dzień przeczytałam. Bardzo szybko się czyta. Jest kilka nieoczekiwanych zmian akcji, ale to na plus, żeby nie było monotonnie. Jedynie co trochę denerwuje w ten książce to duża ilość przekleństw.
@Gumciobook
@Gumciobook 2012-10-01
Już po 30 stronach rzuciłam tę książkę w najdalszy kąt mojego pokoju. Od samego początku język autorki bardzo mnie drażnił, a bohaterowie denerwowali. Myślałam, ze to będzie coś o wiele lepszego, ale niestety zawiodłam się.
@estern
@estern 2010-12-12
Przeczytane (2009-10-20)
Hm, najlepiej to by było gdyby zostały wprowadzone takie kolorowe oznaczenia, gdy autor komentarze będzie ujawniał treść książki to zaznaczał by to czerwona czcionką, czy coś w tym stylu...
Autorzy
Rachel Ward
Angielska aktorka, reżyser i scenarzystka telewizyjna i filmowa.
Inne książki:
Książka Numbers 2: The Chaos
Książka Numery. Chaos
Książka Numery Czas uciekać
Książka Numery Chaos
Książka Numery. Przyszłość
Współtworzący tą stronę
puchar @Angelika_d @Angelika_d pierwsza opinia