O majorantach modułowych i obszarowych funkcji holomorficznych.

Zdzisław Lewandowski
O majorantach modułowych i obszarowych funkcji holomorficznych.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W geometrycznej teorii funkcji zmiennej zspolonej ważne miejsce zajmuje problematyka podporządkowania obszarowego i modułowego funkcji holomorficznych. Istotny wkład do tej problematyki wniósł w pierwszej połowie lat 60. XX wieku Profesor Zdzisław Lewandowski. Opublikował on między innymi w roku 1963 dysertację: "O majorantach modułowych i obszarowych funkcji holomorficznych (o zagadnieniu M. Biernackiego dotyczącym funkcji podporzadkowanych, zagadnieniu odwrotnym i problemach pokrewnych"). Dysertacja ukazała się w niewielkim nakładzie, co sprawiło, że jest ona od wielu lat praktycznie niedostępna dla zainteresowanych. Z tego też powodu, a również ze względu na zawarte w pracy wyniki, jego wychowankowie i uczniowie, w porozumieniu z Profesorem, podjęli starania, by przygotować i wydać jej reprint. Tematyka pracy stanowi podstawę teorii podporządkowania obszarowego i modułowego funkcji holomorficznych. Przedstawione w niej wyniki dały dynamiczny impuls do dalszych badań, co zaowocowało wieloma pracami naukowymi z tej dziedziny matematyki w środowisku lubelskim, a także na świecie.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-227-3242-7, 9788322732427
Wydawnictwo: UMCS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka O majorantach modułowych i obszarowych funkcji holomorficznych. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O majorantach modułowych i obszarowych funkcji holomorficznych.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl