O suwerenności i społeczeństwie politycznym. Wybór pism

Leon Rzewuski
O suwerenności i społeczeństwie politycznym. Wybór pism
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Hrabia Leon Rzewuski to z pewnością „postać kontrowersyjna”. Przez wielu uznawany za „chrześcijańskiego socjalistę”, przez część badaczy przeciwstawiany jest Henrykowi, dalekiemu kuzynowi, a nie bratu, znajdowanemu w roli apologety staroszlacheckiej, sarmackiej przeszłości, w tym przeciwnika Konstytucji 3 Maja, który pragnął związać Polaków odciętych od przeszłości z nią właśnie, by odzyskać ich wielkość przez opowiedzenie się przeciwko rewolucji nawet kosztem rezygnacji z rychło mogących zostać spełnionymi aspiracji niepodległościowych, z czym Leon miał się nie zgadzać, uznając „Polskę historyczną” za minioną i przebrzmiałą, a licząc na „Polskę ludową”, opartą na chłopstwie, które narodowo jeszcze się nie określiło. [Fragment]
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-64753-11-4, 9788364753114
Wydawnictwo: Ośrodek Myśli Politycznej
Stron: 252

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka O suwerenności i społeczeństwie politycznym. Wybór pism aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O suwerenności i społeczeństwie politycznym. Wybór pism. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl