Obcy i nowi Baskowie. Migracje, tożsamość i język w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej

Katarzyna Mirgos
Książka Obcy i nowi Baskowie. Migracje, tożsamość i język w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej
Książka Obcy i nowi Baskowie. Migracje, tożsamość i język w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Tematyka książki skupia się na zjawiskach migracyjnych w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej. Szczególny nacisk położono na kwestie związane z tożsamością (tak imigrantów, jak i miejscowych) oraz z językiem baskijskim (barierą dla obcych, ale i narzędziem integracji). Baskijska Wspólnota Autonomiczna jest miejscem szczególnie interesującym w odniesieniu do badań migracyjnych, ponieważ dwujęzyczność i złożona sytuacja polityczna stanowią wyzwanie dla imigrantów, a ich pojawienie się może być postrzegane jako zagrażające mniejszościowej kulturze. W książce została przedstawiona zarówno perspektywa społeczeństwa miejscowego („obcy” i „swoi” w oczach Basków), jak i imigrantów (aspekty tożsamości, stosunek do miejscowych języków, motywacje). Autorka zastanawia się nad wpływem, jaki na przyszłość języka baskijskiego – euskary – może wywrzeć obecność imigrantów w regionie, a także nad tym, jakie jest współczesne baskijskie społeczeństwo i kim dzisiaj są Baskowie.
ISBN: 978-83-7865-695-1, 9788378656951
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obcy i nowi Baskowie. Migracje, tożsamość i język w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obcy i nowi Baskowie. Migracje, tożsamość i język w Baskijskiej Wspólnocie Autonomicznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe