Oblicza wzniosłości : estetyka powieści młodopolskiej

Magdalena Popiel
Oblicza wzniosłości : estetyka powieści młodopolskiej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka jest nowym spojrzeniem na polską powieść przełomu XIX i XX wieku. Wybitne utwory pisarzy Młodej Polski zostają odczytane poprzez kategorie wzniosłości, tragizmu, ironii, brzydoty i groteski. Dzięki tej perspektywie stają się one uczestnikami sporu między starą i nową estetyką, jaki toczył się u progu europejskiego modernizmu.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-242-0280-5, 9788324202805
Wydawnictwo: Universitas

Autor

Magdalena Popiel Magdalena Popiel Magdalena Popiel – profesor zwyczajny w Katedrze Antropologii Literatury i Badań Kulturowych na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się literaturą w perspektywie estetycznej, antropologicznej i komparatystycznej. Opublikowała:...

Pozostałe książki:

Wyspiański. Mitologia nowoczesnego artysty Historia i metafora. O "Żywych kamieniach" Wacława Berenta Światowa historia literatury polskiej. Interpretacje
Wszystkie książki Magdalena Popiel

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Oblicza wzniosłości : estetyka powieści młodopolskiej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Oblicza wzniosłości : estetyka powieści młodopolskiej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl