Obraz człowieka w teorii oświadczeń woli. Perspektywa neuronauki poznawczej i psychologii

Radosław Zyzik
Obraz człowieka w teorii oświadczeń woli. Perspektywa neuronauki poznawczej i psychologii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W powszechnym rozumieniu procedury prawne postrzegane są jako apriorycznie ustalone i niepodlegające jakimkolwiek dalszym rewizjom. Tymczasem Radosław Zyzik wychodzi w swoim zamiarze badawczym z bardzo słusznego założenia, że skoro oświadczenia woli są aktem ludzkiego działania, to ich rozumienie oraz prawidłowe ufundowanie musi w istotny sposób zależeć od przyjętej antropologii. Innymi słowy, oświadczenia woli nie są filozoficznie neutralne, ale suponują uprzednie rozumienie natury aktów wolitywnych realizowanych przez człowieka. Skoro więc współczesne neuronauki wnoszą dziś bardzo wiele do zgłębiania wiedzy o człowieku, to ich znajomość wydaje się być konieczna do prawidłowego zdefiniowania filozoficznych podstaw prawodawstwa. Ks. dr hab. Wojciech P. Grygiel FSSP Recenzowane studium jest pozycją interesującą, pobudzającą do stawiania wielu fundamentalnych pytań. Co ważne, praca Radosława Zyzika stanowi impuls do krytyki lub reinterpretacji klasycznych tematów, konstrukcji i rozwiązań prawnych i prawniczych z perspektywy dynamicznie rozwijających się nauk ewolucyjnych (w tym przypadku neuronauk). Dra hab. Mateusz Stępień
ISBN: 978-83-277-1380-3, 9788327713803
Wydawnictwo: WAM

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obraz człowieka w teorii oświadczeń woli. Perspektywa neuronauki poznawczej i psychologii nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Obraz człowieka w teorii oświadczeń woli. Perspektywa neuronauki poznawczej i psychologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl