Obserwator

Mariusz Wieteska
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Obserwator
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4.5 /10
Ocena 4.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nie daj się zwieść tym, którzy mówią, że pewne tajemnice muszą na zawsze pozostać nierozwiązane.

Po długiej rekonwalescencji policjant Joa Caleos zostaje przeniesiony do małego, nadreńskiego miasteczka, aby przyjrzeć się sprawie zabójstwa pewnej bogatej i wpływowej kobiety. W nowym środowisku uznawany jest za dziwaka i obcego, któremu nie można ufać, co sprawia, że śledztwo wydaje się stać w miejscu. Do momentu, w którym poznaje cierpiącego na nieuleczalną chorobę chłopca, a łącząca ich, silniejsza z każdym dniem, więź pomaga policjantowi w odkryciu zaskakujących tropów… Czy uda mu się wybrać właściwą drogę w labiryncie surrealistycznych wizji i niewyjaśnionych zdarzeń?

Jesteś policjantem specjalizującym się w zabójstwach. Przecież nie patologiem, bo to niewdzięczna praca, ani policyjnym fotografem, który po latach praktyki z przyjemnością robi zdjęcia wszystkim napotkanym trupom. Bez względu na to, jak wyglądały podczas sesji zdjęciowej.
Jesteś wybitnym gliną mającym już kilkuletnie doświadczenie w łapaniu przestępców: tych brutalnych, wyrafinowanych i tych bez fantazji w zabijaniu. Gdzie pracujesz? W komendzie policji. W dobrze wyposażonym, ale w byle jakim stylu urządzonym biurze. Pełnym przyklejonych do ściany zdjęć i notatek, również porozwieszanych byle jak i gdzie. W mieście… Do tego też dojdziemy.
Jesteś szanowanym policjantem wzbudzającym respekt. Koledzy patrzą z podziwem czy raczej z zazdrością na twoje niespotykane wyczucie i psi węch. Taki się urodziłeś. Doskonały.
Data wydania: 2020-11-24
ISBN: 978-83-8219-078-6, 9788382190786
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 286
dodana przez: NovaeRes

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

nietypowy kryminał

22.12.2020

Ta powieść zasługuje na miano najdziwniejszej książki, jaką przeczytałam w tym roku. Nie wiem nawet, czy umiem o niej dobrze opowiedzieć, aby niechcący kogoś nie zniechęcić. Byłoby szkoda. Denerwowała mnie, a jednocześnie zaciekawiała, nie dawała się odłożyć. Anonsowana jako kryminał, w sumie zapewnia tego rodzaju intrygę, mamy przecież morderstwo... Recenzja książki Obserwator

"Obserwator" jako najdziwniejsza książka ostatnich lat

16.01.2021

Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Witajcie! Dziś zrecenzuje dla Was książkę Mariusza Wieteski pod tytułem „Obserwator”. Zacznę może od samego opisu na okładce. Autor pisze o policjancie, który prowadząc zagadkową sprawę morderstwa, trafia na cierpiącego na nieuleczalną chorobę chłopca, z którym złączy go wyjątkowa więź i... Recenzja książki Obserwator

@wiki820@wiki820 × 3

Przedziwna, choć intrygująca

11.01.2021

Zdarzają się książki, które już po pierwszych akapitach mam ochotę rzucić w kąt i więcej do nich nie wracać. Na szczęście zdarzają mi się niezwykle rzadko, bowiem w każdym dziele staram się dostrzec potencjał. W przypadku tej lektury chęć odłożenia jej przez chwilę się we mnie pojawiła, koniec końców nie żałuję jednak, że udało mi się dobrnąć do k... Recenzja książki Obserwator

Moja opinia o książce

Opinie

@klaudia.brozyna2320
2021-05-13
6 /10

Nie wiem co mam powiedzieć. Czytając „Obserwatora” miałam nieodparte wrażenie, że czytam jakąś drugą wersję „Procesu” Kafki- panujący surrealizm i jak dla mnie lekki oniryzm, wprowadzony chaos, nieustanne przeskakiwanie przez różne wątki. Narracja występująca w trzech różnych osobach również potrafiła zamieszać. Cała koncepcja książki jest kosmiczne różna od typowego kryminału, a autor naprawdę musi mieć duże zdolności, żeby napisać coś tak niebanalnego. Mi osobiście ta pozycja nie przypadła do gustu, ale zdecydowanie przeczytanie jej było ciekawym doświadczeniem.

Jeżeli macie ochotę na wyjątkowo napisaną powieść zdecydujcie się na „Obserwatora”.

| link |
@wiki820
2021-01-15
1 /10
Przeczytane
@daka_portal
2020-12-22
6 /10
Przeczytane
@eliza.czyta
2021-01-11
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Najgorsze są wyszukane. To najgorszy typ wspomnień. Pozostawione same sobie, swobodnie egzystują i miewają się nadzwyczaj dobrze tam, gdzie zazwyczaj przebywają. Mózg ma dużą pojemność i wiele...”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl