Obudzić szczęście

autor: Susan Wiggs
Obudzić szczęście
4.0
Ocena 4.0 na 5 możliwych
Na podstawie 23 ocen kanapowiczów
Sarah Daly, autorka komiksów, ma dwa oblicza. Na pozór jest szczęśliwą kobiet...
Sarah Daly, autorka komiksów, ma dwa oblicza. Na pozór jest szczęśliwą kobietą, jednak głęboko skrywa frustrację. Nie ma odwagi mówić o niej głośno, inaczej niż bohaterka jej komiksów Shirl. Shirl, w przeciwieństwie do Sarah, jest bezkompromisowa, mówi i robi to, na co ma ochotę. Na pierwszy rzut...
Pełny opis
Data wydania: 2011
ISBN: 9788323877790
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises

Recenzje

"Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać."
Kto z was został zdradzony? Czy wybaczyliście? A może sami zdradziliście? Jak to przyjął wasz ukochany/ukochana? Czy ktoś kto zdradził ma poczucie winy? Może wtedy czuje się wyzwolony? Sarah Moon szczęśliwa żona, autorka komiksów. Jack Daly, budowlaniec, przeżył okropną chorobę - raka. Małżeństwo...
Do szczęścia potrzebny jest… koń
„Obudzić szczęście” Susan Wiggs wyd. Mira rok: 2011 str. 444 Ocena: 4,5/6 Książka stała na mojej półce już od jakiegoś czasu. Nie mówię, że nie było mi z nią po drodze, ale musiała poczekać na odpowiedni moment w moim życiu. Taki moment nadszedł i z wielką przyjemnością zabrałam się za lekturę po...
Napisz swoją opinię

Opinie

@monidecor
@monidecor 2011-10-05
Przeczytane (2011-10-05)
Książka "Obudzić szczęście" jest pierwszą jaka wpadła mi w ręce z serii książek New York Times bestselling authors. Już wcześniej n wielu portalach książkowych a także w księgarniach moją uwagę przykuwały książki tej właśnie serii. ich kolorowe, sielankowe okładki bardzo zachęcają aby je wszystkie przeczytać! Co z resztą uczynię z wielką przyjemnością. "Obudzić szczęście" to powieść o kobiecie, rysowniczce komiksów która nie czuje się szczęśliwa w małżeństwie. Na dodatek ma za sobą trudne przeżycia związane z poważną chorobą męża a także rozpaczliwie chce zajść w ciążę. jakby tego było mało, pewnego dnia przyłapuje męża z kochanką w niedwuznacznej sytuacji. Zdruzgotana Sarah opuszcza dom i męża i udaje się o małego miasteczka, do swojej rodziny. Czy ułoży sobie życie na nowo? Czy odnajdzie znów miłość? Jak potoczą się jej dalsze losy? Powieść bardzo lekka mimo poruszanych w niej poważnych tematów, ciepła, bardzo życiowa. Napisana lekkim językiem. Dodatkowy duży plus za twardą oprawę i za duże litery, dzięki czemu czyta się jeszcze przyjemniej.
@szarikow
@szarikow 2011-06-22
Przeczytane (2011-01-01)
Od tego zacznę, że książka jest napisana w gatunku, który nie za bardzo mnie interesuje, więc nie mogę dużo tez powiedzieć na temat Obudzić Szczęście. Moim zdaniem czasami wiało nudą, a autorka powtarzała na okrągło parę tekstów, które najwidoczniej jej się podobały (mi nie). Plusem jest dobra czcionka i to, że się ją szybko czyta, a poza tym opowiada o normalnym życiu (dawno nie czytałam takiej książki, bo pogrążyłam się w fantastyce). Ogólnie dla mnie na 4, ale jeżeli ktoś lubi książki obyczajowe to śmiało mogę ją polecić.
@milla
@milla 2011-08-23
Przeczytane (2011-08-23)
Rozbite małżeństwo Sarah i jej próby ułożenia sobie życia na nowo. Will i historia jego adoptowanej córki Aurory, opuszczonej przez matkę, buntującej się nastolatki rozpaczliwie próbującej odnaleźć własną tożsamość. Wątek związku dwóch kobiet. Tajemnicza historia podpaleń w tle. To wszystko przewinęło się przez tę książkę, która niezwykle mnie wciągnęła i dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.
@Potania
@Potania 2011-07-28
Przeczytane (2011-07-28)
Książka lekka i przyjemna w czytaniu, jednak fabułę ma oklepaną i banalną. Posiada ładny opis rodzących i umierających się uczyć, lecz nic poza tym. Po przyjeździe Sary do rodzinnego miasta poznaje się już zakończenie, a to co się dzieję w trakcie jest nic nie znaczącym szczegółem. Daje 3, bo jednak to za mało, by mnie przekonać, co do tej autorki i zadowolić książką.
@Ledina
@Ledina 2011-06-11
Przeczytane (2011-06-11)
Naprawdę świetna książka. Nieco przypominała mi Dotknąć prawdy, ale to chyba tylko z powodu tego, że obie zostały wydane przez to samo wydawnictwo, chodź muszę przyznać, że styl pisania autorek też jest podobny.
@muriel
@muriel 2011-06-21
Przeczytane (2011-06-21)
Ksiązka ogólnie dobra, lekko i szybko się czyta. Ma fajny klimat i jest w sam raz na wakacje, aczkolwiek ambitnej i oryginalenej fabuły radzę się nie spodziewać. Dla mnie na 4 i bez zachywtów.
@Fonin
@Fonin 2011-05-28
Przeczytane (2011-05-28)
Ja również jestem zachwycona ta pozycja. Czytałam już kilka wcześniejszych książek tej autorki. Jednak "Obudzić szczęście" jest lepsza od cyklu "kronik znad jeziora".
@cyrysia
@cyrysia 2011-05-08
Przeczytane (2011-05-08)
Książkę czytało mi się dosłownie jednym tchem. Jestem pod wielkim wrażeniem. Napisana lekkim , przyjemnym stylem. Mogę polecić ją każdemu.
@Agnesscorpio
@Agnesscorpio 2011-05-14
Przeczytane (2011-05-14)
Mile mnie zaskoczyła, polecam, więcej w recenzji:)
Autorzy
Susan Wiggs
Susan Wigss napisała pierwszą książkę w wieku ośmiu lat. Starannie ponumerowała strony, by dzieło wyglądało jak prosto z drukarni. Jak sama mówi, była to historia "jakichś małych łobuzów", oparta n...
Inne książki:
Książka Pensjonat nad Wierzbowym Jeziorem
Książka Zima nad jeziorem
Książka Zima nad jeziorem
Książka Obudzić szczęście
Książka Obudzić szczęście
Współtworzący tą stronę
puchar @kasiek @kasiek pierwsza opinia