Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka

Jerzy Stuhr, Ewa Winnicka, Maciej Stuhr
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Kim jest obywatel Stuhr? Jerzy i Maciej, ojciec i syn. Znani i popularni, ciągle w świetle reflektorów. Obaj zaczynali kariery od występów kabaretowych. Obaj słyną zarówno z ról w popularnych komediach, jak i z wybitnych kreacji teatralnych. Ich osiągnięciami artystycznymi interesują się poważni krytycy. Ale ich życiu osobistemu nie dają spokoju brukowce. Choć wyrastali z tej samej tradycji, reprezentują zupełnie różne pokolenia. Jerzy rozpoczynał karierę w PRL-u, Maciej – już w wolnej Polsce. Z jakimi problemami przyszło im się zmagać? Jak ukształtowały ich wyzwania rzucane przez rzeczywistość? Kim są? Kim się czują? Co jest dla nich ważne? Co lubią, czego się obawiają, a co ich irytuje? Czy trzeba lubić swój kraj, żeby być dobrym obywatelem? Jerzy i Maciej Stuhrowie w rozmowach z Ewą Winnicką opowiadają o rodzinie, karierze i Polsce. Nie czytali wzajemnie swoich wypowiedzi przed publikacją. Teraz będą mieli okazję się przekonać, co ich łączy, a co dzieli. Książka zawiera scenariusz filmu „Obywatel” wzbogacony przez Jerzego Stuhra o anegdoty z planu.
Data wydania: 2014-10-20
ISBN: 978-83-240-3178-8, 9788324031788
Wydawnictwo: Znak
Kategoria: Biografia
Stron: 272

Autor

Jerzy Stuhr Jerzy Stuhr
Urodzony 18 kwietnia 1947 roku w Polsce (Kraków)
aktor filmowy i teatralny oraz reżyser, jeden z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów polskich. Do szkoły średniej chodził w Bielsku-Białej. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej W...

Pozostałe książki:

Ja kontra bas Moje smoki na dobre i złe Myśmy się uodpornili. Rozmowy o dojrzałości Tak sobie myślę... Stuhrowie. Historie rodzinne
Wszystkie książki Jerzy Stuhr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@PonuryDziadyga
2021-12-26
5 /10
Przeczytane 2017
@wasik.adrianna1
2020-11-18
6 /10
Przeczytane
@polokokta
2019-11-18
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Obywatel Stuhr. Z Jerzym i Maciejem rozmawia Ewa Winnicka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl