Ochrona dziecka poczętego w polskim prawie karnym

Krzysztof Wiak
Ochrona dziecka poczętego w polskim prawie karnym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wiek XX był czasem wielkich przemian - nie tylko naukowych i technologicznych, ale nade wszystko kulturowych, społecznych i politycznych. Zasadnie nazywany może być wiekiem przemian cywilizacyjnych. Przemiany te objęły także same podstawy ludzkiego bytu - zmieniło się bowiem widzenie człowieka, jego praw tak przyrodzonych, jak i wolności oraz praw obywatelskich, politycznych; uległa zmianie jego pozycja we wspólnocie państwowej i miejsce w społeczności międzynarodowej. Wiek XX pozostanie z pewnością wiekiem walki o prawa człowieka i to zarówno o ich katalog, środki ochrony, jak i o samą koncepcję tych praw. Społeczność międzynarodowa, a także państwa demokratyczne za podstawowe i pierwsze wśród praw człowieka uznały prawo do życia, przyjmując na siebie powinność jego ochrony. Wśród środków ochrony tego prawa istotne znaczenie ma prawo stanowione, w nim zaś szczególną rolę ma do spełnienia prawo karne. To ono zakazywać powinno wszelkich zamachów na życie człowieka. W ten sposób prawo karne, wysyłając przekazy o normach zakazujących naruszania prawa do życia i grożąc karą na wypadek nieposłuszeństwa tym zakazom, oddziałuje na zachowania człowieka tak, by skłonić go do respektowania normy nie zabijaj.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-228-0852-8, 9788322808528
Wydawnictwo: Katolicki Uniwersytet Lubelski KUL

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Ochrona dziecka poczętego w polskim prawie karnym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ochrona dziecka poczętego w polskim prawie karnym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl