Ochrona interesu pracodawcy w polskim prawie pracy

Marta Mikołajewska Böning
Ochrona interesu pracodawcy w polskim prawie pracy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Marta Mikołajewska-Boning - ur. w 1981 r., absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Ukończyła uzupełniające studia magisterskie na Georg-August Universitat Góttingen (Niemcy) i pracuje w tamtejszym Instytucie Prawa Pracy. Obecnie przygotowuje rozprawę doktorską, w której dokonuje analizy prawnoporównawczej polskiego i niemieckiego prawa pracy. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się ponadto wokół europejskiego prawa pracy i prawa nowych mediów. 'W ostatnich latach jesteśmy świadkmi ożywionej dyskusji nad koniecznością liberalizacji i uelastyczniania prawa pracy, co w dobie gospodarki wolnorynkowej stoi przed nami nieuchronnie. Probłma-tyka dotycząca ochrony interesów pracodawcy wpisuje się znakomicie w nurt tej dyskusji. Współczesne prawo pracy nie może być obecnie postrzeganie jako prawo chroniące wyłącznie pracownika. Rodzi się jednak pytanie, jak dalece prawo to powinno objąć ochroną także pracodawców. Odpowiedzi na to pytanie powinna udzielić w szczególności doktryna prawa pracy. Próbę takiej odpowiedzi, dodajmy od razu - próbę udaną, odnajdujemy w opracowaniu p. Marty Mikoła-jewskiej-Bóning (...). Autorka potrafi wydobyć zasadnicze problemy, unikając przy tym zbędnych szczegółów. Pisze z pasją, klarownie formułuje myśli, nie ograniczając się tylko do analizy dogmatycznej w każdym istotnym fragmencie opracowania dokonuje podsumowania i przedstawia bardzo ciekawe wnioski de legę ferenda (...). Praca stanowi orginalne opracowanie niezwykle istotnego problemu ochrony interesu pracodawcy w stosunkach pracy, problemu który dotychczas w polskiej doktrynie prawa pracy w takim ujęciu nie był podjęty. z recenzji prof. dr. hab. Teresy Wyki"""
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-88089-79-4, 9788388089794
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ochrona interesu pracodawcy w polskim prawie pracy? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ochrona interesu pracodawcy w polskim prawie pracy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl