Ochrona praw lokatorów : najem i inne formy odpłatnego używania mieszkań w świetle nowych przepisów

Ewa Bończak-Kucharczyk
Ochrona praw lokatorów : najem i inne formy odpłatnego używania mieszkań w świetle nowych przepisów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rzeczoznawstwo majątkowe to pojęcie oznaczające w Polsce zawód, uprawnienia i wykonywanie czynności zmierzających do określenia wartości nieruchomości. Określenie to jest typowym i wyłącznie w języku polskim stosowanym sformułowaniem, oznaczającym osobę mającą kwalifikacje i uprawnienia do szacowania wartości nieruchomości - a w wielu językach zastępowane jest zwykle jednym słowem, np. w angielskim: VALUER lub APPRAISER. Słowa te przetłumaczone na język polski nie brzmią wystarczająco elegancko np. WYCENIACZ, co spowodowało, iż przyjęto oficjalnie stosowanie nazwy: RZECZOZNAWCA MAJĄTKOWY.W odróżnieniu od innych krajów Europy i świata, Polska związała z tym określeniem także obowiązek zdobycia jednolitych i wysokich kwalifikacji i poddania się procedurze egzaminacyjnej, poprzedzającej uzyskanie uprawnień zawodowych.Dla poznania tej polskiej specyfiki warto przeczytać książkę, w której opisane są zasady i procedury uzyskiwania uprawnień i wykonywania zawodu rzeczoznawcy, system organizacyjny jego funkcjonowania, zasady kontroli jakości i drogi podwyższania kwalifikacji zawodowych. Porównano w niej także zawód rzeczoznawcy majątkowego z innymi zawodami występującymi na polskim rynku nieruchomości oraz z sytuacją panującą w środowisku specjalistów z zakresu wyceny nieruchomości w kilku wybranych krajach europejskich.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-88904-05-9, 9788388904059
Wydawnictwo: Twigger S.A.

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ochrona praw lokatorów : najem i inne formy odpłatnego używania mieszkań w świetle nowych przepisów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Ochrona praw lokatorów : najem i inne formy odpłatnego używania mieszkań w świetle nowych przepisów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl