Oddychając pod wodą.

Richard Rohr
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Oddychając pod wodą.
Książka Oddychając pod wodą.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

To pierwsze w Polsce wydanie fascynującej książki Richarda Rohra, która w USA jest bestsellerem (ponad 80 tys. sprzedanych egzemplarzy). Autor przyjmuje założenie, że wszyscy jesteśmy uzależnieni. To może być uzależnienie od alkoholu, narkotyków, innych ludzi Jednak najważniejszym, zdaniem Rohra, uniwersalnym uzależnieniem są destrukcyjne wzorce myślenia. Choć nie możemy zahamować zalewającej nas fali kultury, możemy starać się zrozumieć rzeczywistość, zbudować własną przystań i nauczyć się oddychać pod wodą. Problem w tym, abyśmy potrafili zrozumieć, że jesteśmy uzależnieni, przyznać się do uzależnienia, do własnej bezradności wobec niego i umieli znaleźć drogę do odzyskania pełni wolności. Richard Rohr pokazuje taką drogę w książce Oddychając pod wodą. Duchowość i Program 12 Kroków. Kierowanie się zbudowanymi na ewangeliach zasadami Programu 12 Kroków może uwolnić każdego od każdego uzależnienia: od najbardziej oczywistych od alkoholu czy narkotyków po najbardziej powszechne, choć paradoksalnie mniej widoczne uzależnienie od popełniania grzechów. Franciszkanin patrzy na grzech jak na uzależnienie w kategoriach choroby, a nie winy która wymaga wymierzenia kary. Rohr wskazuje, że uzależnienie wysysa z nas nasze najgłębsze i prawdziwe tęsknoty, siłę życia, która sprawia, że pragniemy wody ze strumieni. Duchowe pragnienie jest napędem, jaki został umieszczony w nas na samym początku. Każdy nałóg niszczy ten napęd. Zdaniem Richarda Rohra Program 12 Kroków stosowany m.in. w grupach AA przyczynił się w ogromnym stopniu do rozwoju duchowości Amerykanów. Autor pokazuje, jak w naszych poszukiwaniach wiary możemy się wzorować na tym programie walki z nałogiem i dzięki zasadom w nim zawartym, nie tylko wyzwolić się z nałogu, ale także odkryć współczucie dla siebie i innych oraz nauczyć się radzić sobie z własnymi ułomnościami i codziennymi problemami. RICHARD ROHR współczesny mistrz duchowości. o. Richard Rohr jest znany polskiemu czytelnikowi z dziewięciu pozycji książkowych , w tym wydanych przez Wydawnictwo Charaktery w serii Medytacja książek pt. Nagie teraz, Prostota. Sztuka odpuszczania i Siewca miłości. Urodził się w 1943 roku w Kansas w USA. Do zakonu franciszkańskiego wstąpił w 1961 roku, a w 1970 przyjął święcenia kapłańskie. Obecnie mieszka w pustelni w pobliżu zakonu franciszkanów w Albuquerque, prowincja Nowy Meksyk. W 1987 roku założył Centrum Działania i Kontemplacji, którego jest dyrektorem. Centrum prowadzi aktywną działalność na rzecz pokojowych zmian społecznych, stanowi również miejsce odnowy i kierownictwa duchowego Jest autorem ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków i cenionym prelegentem o międzynarodowej sławie.
Tytuł oryginalny: Breathing Under Water. Spirituality and the Twelve Steps.
Data wydania: 2015
ISBN: 978-83-64721-31-1, 9788364721311
Wydawnictwo: Charaktery
Stron: 144

Autor

Richard Rohr Richard Rohr
Urodzony w 1943 roku w USA (Kansas)
Franciszkanin z prowincji Nowy Meksyk. Tamże - w Albuquerque - w 1987 roku założył Centrum Działania i Kontemplacji, którego obecnie jest dyrektorem. Autor ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków (jest to piąta książka wydana po polsk...

Książki Richard Rohr

Wszystkie książki Richard Rohr

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Droga do...

24.07.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Ostrzeżenie. Czytanie tej książki może spowodować, że znajdziesz się – zupełnie tego nie pragnąc – w punkcie zwrotnym życia. Zapewne nie wszyscy, ale wydaje mi się, że wielu czytelników, po albo nawet już w trakcie lektury, będzie musiało dokonać strategicznie ważnego życiowego wyboru: nadal pusta religijność albo… Bardzo chciałem przeczytać tę k... {} Recenzja książki Oddychając pod wodą.

@Meszuge@Meszuge {}× 2

Moja opinia o książce

Opinie

@Meszuge
2020-07-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10

Co czytać po książce “Oddychając pod wodą.”- Richard Rohr

Książka W poszukiwaniu Graala
W poszukiwaniu Graala Richard Rohr
{}4/10
Richard Rohr (ur. 1943) jest franciszkaninem, pisarzem, kazn...
Książka Nieśmiertelny diament. W poszukiwaniu prawdziwego ja
Nieśmiertelny diament. W po... Richard Rohr
{}7/10
To może być najważniejsze spotkanie w twoim życiu. Czy wies...
Książka Spadać w górę. Duchowość na obie połowy życia
Spadać w górę. Duchowość na... Richard Rohr
{}9/10
Życie to nieustanna podróż. Warto trzymać się dobrego kierun...
Książka Czytanie ze zrozumieniem Uwarunkowania rodzinne
Czytanie ze zrozumieniem Uw... Monika Jurewicz
{}6/10
Monika Jurewicz, doktor nauk humanistycznych, absolwentka Wy...
Książka Legion potępieńców
Legion potępieńców Sven Hassel
{}9/10
Legion Potępieńców – przejmująca i brutalna historię autora,...

Cytaty z książki

O nie! Książka Oddychając pod wodą.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe