Odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej (po 1 września 2004 roku)

Marek Safjan
Odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej (po 1 września 2004 roku)
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka przedstawia całkowicie nową regulację podstaw odpowiedzialności władzy publicznej w kodeksie cywilnym, która weszła w życie z dniem 1 września 2004 roku. Wprowadzone przez ustawodawcę nowe rozwiązania zmieniają dotychczasowy model odpowiedzialności odszkodowawczej państwa. Po raz pierwszy podjęto próbę określenia podstaw odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu tzw. bezprawia normatywnego, w tym zaniechania legislacyjnego, a także z tytułu niezgodnych z prawem prawomocnych orzeczeń i ostatecznych decyzji. Załączony wybór aktów normatywnych oraz orzeczeń ułatwia śledzenie toku wywodów. Publikacja jest skierowana przede wszystkim do prawników cywilistów oraz studentów prawa i administracji. Profesor Marek Safjan jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesem Trybunału Konstytucyjnego oraz przewodniczącym Rady Naukowej Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości. Jest autorem licznych publikacji naukowych z zakresu prawa cywilnego, medycznego, europejskiego i konstytucyjnego.
Data wydania: 2004
ISBN: 978-83-7334-373-3, 9788373343733
Wydawnictwo: LexisNexis Wydawnictwo Prawnicze

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej (po 1 września 2004 roku) aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odpowiedzialność odszkodowawcza władzy publicznej (po 1 września 2004 roku). czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl