Operacja Dzień Wskrzeszenia

Operacja Dzień Wskrzeszenia
4.36
Ocena 4.36 na 5 możliwych
Na podstawie 42 ocen kanapowiczów
Fragment książki:"- Wysiadka - polecił pułkownik, otwierając drzwiczki.Podsze...
Fragment książki:"- Wysiadka - polecił pułkownik, otwierając drzwiczki.Podszedł do nich technik i przesunął radiometrem po ubraniu podchorążego i mundurze kierowcy.- Jesteście względnie czyści - powiedział.- Przywiozłem dla was wyposażenie. - Drugi żołnierz klepnął skrzynię. - Wypakujcie szybko, ...
Pełny opis
Data wydania: 2010
ISBN: 9788375741483
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Recenzje

Operacja Dzień Wskrzeszenia
Ostatnio dziwnym zbiegiem okoliczności kilkukrotnie usłyszałam o tej książce i to od osób o stosunkowo różnych upodobaniach, więc gdy zobaczyłam ją u koleżanki na półce, postąpiłam zgodnie z zasadą "Trzech Pe", która dosłownie przed chwilą otrzymała swe imię - Pożyczyłam, Pochłonęłam i Przystąpił...
Napisz swoją opinię

Opinie

@Maynard
@Maynard 2013-07-24
Przeczytane (2013-07-24)
Bardzo dobry kawał literatury fantastyczno-przygodowej w której brzmią echa klasyków w stylu Lema, Szklarskiego czy Nienackiego. Jak zawsze pan Andrzej raczy nas garścią faktów technicznych, racjonalizatorskich rozwiązań i alternatywnej historii. Tym razem, wraz z grupą młodych bohaterów cofamy się do Warszawy czasów zaborów (i nie tylko) aby zapobiec III wojnie światowej. W powieści mamy karkołomne pościgi, wartką akcję, ciekawe postacie oraz nowatorskie rozwiązania. Czasami bohaterom idzie za łatwo, miejscami jest kilka techniczno-futurystycznych niedomówień, gdzie nie gdzie wieje naiwnością i patosem, ale książka, jako czytadło dla młodzieży, sprawdza się doskonale, bijąc na głowę zagraniczne "igrzyska", "pottery" i inne "gone". Troszkę rozczarował mnie szybki finał, do którego autor dążył od pierwszych stron powieści. Niestety, autor powielił niemal wszystkie elementy "Operacji..." w przydługiej, nudnej i przegadanej pseudosadze "Oko jelenia". Szkoda...typowy autorski strza łw kolano.
@Tymon
@Tymon 2013-05-07
Przeczytane (2013-05-07)
Książka całkiem przyzwoita. Mam duży respekt do Pana Pilipiuka za to, że postanowił użyć w swojej książce motywu podróży w czasie. Moim zdaniem to bardzo trudny temat i książka, która o niej traktuje powinna jednocześnie zawierać element filozoficzny. Jednak tutaj autor wykazał się dużym sprytem, uprościł całą rzecz w fachowy sposób i nie przejmował się za bardzo konsekwencjami, skupiając się na akcji. W sumie bohaterowie wydali mi się bardzo podobni do siebie (pomijając Sławka, który "strugał wariata"), a właściwie jedyna różnica jaką zauważyłem to płeć i imiona. Ale to taki tam drobny deseń
KE
@kertoip 2007-08-26
Przeczytane (2007-08-26)
Książkę czyta się bardzo szybko i z przyjemnością. Ciekawie opisana rzeczywistość po wojnie globalnej, w której "wygrała"... Polska. Czytając wydaje się, że idzie się obok bohaterów po historycznej Warszawie. Opisy miasta wydają się przekonujące, zapewne dzięki wyształceniu autora (jest historykiem).Zakończenie "pędzi" niezwykle szybko i aż prosi się aby je bardziej rozciągnąć w czasie. Choć lepiej czuć niedosyt niż przesyt, nie?Polecam!
@Olgierd
@Olgierd 2007-09-07
Przeczytane (2007-09-07)
Jak to książka od Pilipiuka, może być tylko doskonała.Świetna, wartka akcja, doskonały pomysł, bohaterowie, którzy sa realistycznie opisani.Autor już pokazał na co go stać a ta pozycja jedynie potwierdza wysoką klasę Andrzeja PilipiukaPolecam każdemu kto chcę poczytać dobre SF z zaskakującymi zwrotami akcji i pomysłem na ciekawą fabułę. Polecam każdemu kto chce sie przekonac co będzie jak Polska zostanie mocarstwem światowym :).
@Mojwa
@Mojwa 2008-09-17
Przeczytane (2008-09-17)
Przegenialna książka!Niebanalny pomysł, wciągająca treść, wyraziści bohaterowie. Po prostu - bomba!Jak lubiłam pana Pilipiuka, tak po lekturze tej ksiązki pokochałam jego twórczość.(mimo, iż czuję niedosyt) ;)
@Vanille
@Vanille 2011-10-04
Przeczytane (2011-10-04)
Świetna książka - moim zdaniem Pilipiuk równie dobrze wypada w cyklach, opowiadaniach oraz samodzielnych powieściach. Ciekawa wizja, wartka akcja i jej nieoczekiwane zwroty. Polecam =)
@LadyTalia
@LadyTalia 2011-02-15
Przeczytane (2011-02-15)
Moim zdaniem najlepsza powieść Pilipiuka, od której warto zacząć przygodę z tym pisarzem. Maksimum wsysającej bez reszty akcji plus duży zastrzyk historii.
@Ornery_Ola
@Ornery_Ola 2009-08-11
Przeczytane (2009-08-11)
Książka wciąga od samego początku. Tylko zacznie się czytać i już nie można się oderwać. Po prostu mistrzowska robota!
KA
@Blix 2010-07-21
Przyjemnie i szybko się czyta, ale nie mogę się przekonać do stylu Pilipiuka. Nie przepadam za nim.
@zosiapw
@zosiapw 2010-01-04
Przeczytane (2009-05-30)
Mam wielką nadzieję, że będzie kiedykolwiek kontynuacja... Ta książka całkowicie mnie pochłonęła.
Operacja Dzień Wskrzeszenia

Fragment książki:"- Wysiadka - polecił pułkownik, otwierając drzwiczki.Podszedł do nich technik i przesunął radiometrem po ubraniu podchorążego i mundurze kierowcy.- Jesteście względnie czyści - powiedział.- Przywiozłem dla was wyposażenie. - Drugi żołnierz klepnął skrzynię. - Wypakujcie szybko, bo musimy wracać.- Oczywiście. A ty zapewne jesteś jednym z tych, którzy przeszli pomyślnie testy. - Technik uśmiechnął się do pasażera. - Filip Berg, Paweł Trusiński lub Sławek Polański.- Ten pierwszy.- Bagażu nie masz... Dobrze. Widzisz te drzwi? - Wskazał solidne, drewniane odrzwia w ścianie budynku. - Przejdź przez nie i usiądź sobie w holu na ławeczce. Może będziesz musiał chwilę poczekać, profesor jest zajęty." W trosce o teraźniejszość zmieniamy historię."Nie uświadczymy tu bohaterów o imionach James, ani popłuczyn po uniwersum Star Wars, Star Trek czy po celtyko-arturiańskiej mitologii, tak natrętnie obecnych w dziełkach SF i fantasy, zaś ich rolę z powodzeniem odgrywają tu kozackie szable, samowary, gruzińskie wina, placki z prawdziwymi owocami i inne produkty z epoki przed konserwantami i barwnikami." - Iwona Kaczorowska, Wirtualna Polska"Polska roku 2014 leży w guzach, jak cała reszta świata zniszczona w wyniku wojny jądrowej. Jednak przy pomocy wehikułu czasu można spróbować odwrócić bieg zdarzeń. Jest w tej książce wszystko to, co lubię: dobra akcja, dużo historii, ciekawa wizja losów naszego kraju." - Romuald Pawlak, autor "Smoczego gniazda"

Autorzy
Andrzej Pilipiuk
Andrzej Pilipiuk (ur. 20 marca 1974 w Warszawie) – polski pisarz i publicysta, laureat nagrody literackiej im. Janusza A. Zajdla za rok 2002. Z wykształcenia archeolog. Pilipiuk najbardziej znany j...
Inne książki:
Książka Kroniki Jakuba Wędrowycza. T. 1
Książka Weźmisz czarno kure...
Książka Weźmisz czarno kure...
Książka Weźmisz czarno kure...
Książka Demony
Współtworzący tą stronę
puchar @szumo @szumo pierwsza opinia