Opieka na dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową w doświadczeniu pacjentów

Józef Binnebesel
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Niniejsza monografia usiłuje przedstawić sytuację dzieci i młodzieży chorych na nowotwór, opisać ich oczyma to, co przeżywają, czego doświadczają, czym w trakcie pobytu w szpitalu żyją. Celem tej pracy była diagnoza opieki dokonana przez pacjentów. Przebadano więc 113 osób w wieku od 6 do 18 lat, na pięciu oddziałach pediatryczno-onkologicznych. W pracy posiłkowano się często wypowiedziami chorych, ilustrującymi omawiane zagadnienie. W przytaczanych wypowiedziach usiłowano do maksimum ograniczyć ingerencje, by zachować autentyczność przekazu, a nierzadko jego dramatyzm. Wydaje się, iż właśnie owe wypowiedzi, często szokujące swoją bezpośredniością i brutalną prawdą, stanowią kwintesencję prezentowanej monografii.
Data wydania: 2003
ISBN: 978-83-231-1633-2, 9788323116332
Wydawnictwo: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Stron: 334

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Opieka na dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową w doświadczeniu pacjentów? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Plebiscyt - weź udział!

Cytaty z książki

O nie! Książka Opieka na dziećmi i młodzieżą z chorobą nowotworową w doświadczeniu pacjentów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe