Opowieść o Gustawie i Maryli czyli Teatr, życie i literatura

Marta Zielińska
Opowieść o Gustawie i Maryli czyli Teatr, życie i literatura
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Miłość Adama Mickiewicza i Maryli Puttkamerowej z Wereszczaków jest niewątpliwie jednym z najsłynniejszych romansów w dziejach polskiej literatury. Dzieje owego uczucia oraz sposób jego artystycznego przetworzenia w IV części Dziadów to również - jak pokazuje w swej książce Marta Zielińska - fascynacja, pełna zagadek i paradoksów historia wzajemnych uwikłań biografii i twórczości pisarza. "Nic się tutaj nie zgadza. Dziady nie zgadzają się z rzeczywistością. Miłość Mickiewicza nie zgadza się z ukrytym jadem jego erotycznych wierszy. Kowalska nie zgadza się z Marylą. Konspiracja zakochanych - z publicznym skandalem. Kto tu kogo kochał, kto czego chciał, po co komu nieszczęście do szczęścia było potrzebne i co znaczy właściwie IV część Dziadów?". W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania wyruszamy w podróż do Wilna i Kowna z lat dwudziestych XIX wieku ...
Data wydania: 1998
ISBN: 978-83-7180-277-5, 9788371802775
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Kategoria: Biografia
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Opowieść o Gustawie i Maryli czyli Teatr, życie i literatura aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opowieść o Gustawie i Maryli czyli Teatr, życie i literatura. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl