Opowieści o tym, jak uratować planetę

Anna Casals, Paolo Ferri
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Opowieści o tym, jak uratować planetę
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.3 /10
Ocena 7.3 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

DBAMY O TO, CO KOCHAMY, MUSIMY WIĘC KOCHAĆ NATURĘ.

Ta przepięknie ilustrowana książka przedstawia sześć emocjonalnych historii, których bohaterami są przyroda, zwierzęta i dzieci.

Książka porusza główne problemy, którymi zagrożona jest nasza planeta. Pełne odwagi i nadziei opowieści przekazują najmłodszym, jak ważna jest troska o środowisko i naturę.

Dzieci są coraz bardziej świadome kwestii ekologicznych. Warto więc, by poznały swoją rolę jako obywateli, którzy będą decydowali o przyszłości naszego ekosystemu. Ta książka pomoże im zrozumieć świat, by mogły go zmieniać.

Językiem opowieści książka przekazuje szereg wartości, takich jak: szacunek dla środowiska, miłość do przyrody i planety, praca zespołowa czy chęć robienia rzeczy lepiej.

Każdej historii towarzyszą dodatkowe informacje i refleksje, między innymi: krótkie wyjaśnienie problemu, pomysły na jego rozwiązanie oraz prezentacja działań, które są już podejmowane.

Data wydania: 2022-03-23
ISBN: 978-83-8143-951-0, 9788381439510
Wydawnictwo: ToTamto
Stron: 104
dodana przez: ReginaCatta

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Optymizm cokolwiek na siłę

WYBÓR REDAKCJI
26.04.2022

Na początek kilka słów o tym, jak tytuł recenzji ma się do oceny wystawionej tej książce - ,,Opowieści o tym, jak uratować planetę'' są książką skierowaną do najmłodszych odbiorców. I jako taka pozycja ,,Opowieści...'' całkowicie spełniają swoje zadanie. Są pięknie ilustrowane (o tym więcej za chwilę), kolorowe, przyciągają wzrok i... i tak napraw... Recenzja książki Opowieści o tym, jak uratować planetę

Natura potrzebuje naszej miłości...

WYBÓR REDAKCJI
30.04.2022

Od pewnego czasu pojawia się sporo pozycji o tematyce przyrodniczej. Niemal w każdej z nich można znaleźć wiele cennych informacji o otaczającym nas świecie, ale również o problemach, z jakimi boryka się nasza planeta... z powodu zbyt egoistycznego nastawienia człowieka, który często nie zastanawia się nad konsekwencjami swoich działań. "Opowieśc... Recenzja książki Opowieści o tym, jak uratować planetę

O ekologii dla najmłodszych

15.04.2022

Życie zwierząt i ludzi jest zagrożone. Globalne ocieplenie, topnienie lodowców, zanieczyszczenie wód i wiele, wiele innych problemów, z których istnienia zdajemy sobie sprawę, to powody tego zagrożenia. Jak o ważnych tematach, okraszonych z pozoru trudną terminologią, rozmawiać z dziećmi? Z pomocą przychodzą twórcy Opowieści o tym, jak uratować pl... Recenzja książki Opowieści o tym, jak uratować planetę

@book.lynn@book.lynn × 1

Moja opinia o książce

Opinie

@paulina2701
2022-04-30
9 /10
Przeczytane W. ToTamto

"Opowieści o tym, jak uratować planetę" to bardzo wartościowa książka dla maluchów. Moją ulubioną sekcją są "Dobre wieści!" i "Uratuj planetę!", które to zwracają uwagę na to, że nie jesteśmy bezsilni w obliczu licznych zagrożeń jako ludzie i dzięki przemyślanym działaniom możemy robić i często robimy naprawdę dużo dla otaczającej nas pięknej przyrody.

Książka nie zawiera zamkniętego katalogu możliwych działań, ale jest czymś, od czego warto zacząć, by robić więcej dobrego niż złego...

× 4 | link |
@Chassefierre
2022-04-22
6 /10
Przeczytane Dla najmłodszych (i nie tylko) Wszystko o zwierzątkach!
@book.lynn
2022-04-15
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Walka ze zmianami klimatu powinna zacząć się w naszych głowach i trafić do naszych serc. Tylko w ten sposób – kochając naturę – zmienimy świat na lepszy. Bo dbamy o to, co kochamy, a natura po...”
× 1
#
“Policz teraz do dziesięciu. Już? W tym czasie wycięto kawałek dżungli o wielkości dziesięciu boisk do piłki nożnej.”
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl