OPOWIEŚCI Z NARNI LEW CZAROWNICA I STARA SZAFA BR (5%)

8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 198 ocen kanapowiczów
Książka OPOWIEŚCI Z NARNI LEW CZAROWNICA I STARA SZAFA BR (5%)
Książka OPOWIEŚCI Z NARNI LEW CZAROWNICA I STARA SZAFA BR (5%)
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 198 ocen kanapowiczów

Opis

Kultowy cykl stworzony przez profesora z Oksfordu od lat niesie nieprzemijalne wartości i uczy rozwijać wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników.

Kultowy cykl stworzony przez profesora z Oksfordu od lat niesie nieprzemijalne wartości i uczy rozwijać wyobraźnię kolejnych pokoleń młodych czytelników.
Wydawnictwo: Media Rodzina

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.
Moja Biblioteczka
Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Lew, czarownica i stara szafa

„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródziemi... czytaj dalej »

Pamiętaj o pozostawieniu otwartych drzwi, bo to bardzo głupie zamknąć się w szafie (C.S. Lewis "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa")

Na pewno po obejrzeniu Opowieści z Narni spodziewałam się czegoś całkiem odmiennego. Książka mnie mile zaskoczyła. Przede wszystkim nie jest gruba, bo ma niecałe 200 stron, a do tego liczne rysunki pani Pauline Baynes umilają czas spędzony z książką. Zaraz po karcie tytułowej i niewielkiej mapce nat... czytaj dalej »

Opowieści z Narnii - audiobook

Urodzony w 1898 roku autor był nie tylko znakomitym pisarzem, ale również historykiem, filozofem i teoretykiem. Na pewno te zainteresowania pomogły mu w pisaniu „Opowieści z Narnii”. C.S. Lewis tworzył fantastykę młodzieżową, którą od jakiegoś czasu możemy również oglądać na srebrnym ekranie. Napis... czytaj dalej »

Twoja Opinia
Opinie
@sun
@sun 2018-12-21
Przeczytane (2015-01-01) Ponownie ;)
Sięgnęłam po "Opowieści z Narnii" zachęcona pozytywnymi recenzjami tego klasyka fantastyki.Przeczytanie całości zajęło mi kilka tygodni i jestem oczarowana tą powieścią. Zakupiłam całość i sądzę że chociaż są to książki głównie przeznaczone dla dzieci, to uważam zakup tych książeczek za najlepszą inwestycję, ponieważ wiem, że będę do tego wracać w przyszłości. Książki są urocze i cała historia w nich zawarta tworzy niespodziewaną całość gdyż czytając je ponownie trzeba zacząć od kolejności powstania Narnii, a nie wydawania książek. Za wspaniały pomysł uważam to, że autor w tak piękny sposób odnosi się do scen z Biblii i pisze tak pięknym, literackim językiem. Kolejność czytania ponownego tom...
@symtuastic
@symtuastic 2012-06-24
„Opowieści z Narnii” to siedmiotomowy cykl wydany w latach 1950-1956 przez Clive'a Staplesa Lewisa. Był angielskim pisarzem, historykiem literatury uważanym za znawcę średniowiecza i renesansu. Przyjaźnił się z J. R. R. Tolkienem, którego prace były dla niego inspiracją. Podobnie do twórca Śródziemia, pragnął stworzyć własny, magiczny świat i w niedługim czasie mu się to udało. A świat ten był doprawdy bajkowy! II wojna światowa to czas, w którym rozpoczyna się akcja powieści, stanowiącej pierwszą część serii. Londyn zaczyna być oblegany przez niemieckie wojska. Każdy z mieszkańców poszukuje schronienia, a co za tym idzie - pomysłu na ochronę swoich dzieci. W tej sytuacji miasto opuszcza czw...
serce
@Artemis_Shelf
@Artemis_Shelf 2014-09-15
I w końcu nadszedł czas na "Opowieści z Narnii". Bardzo długo zwlekałam by przeczytać całą serię, ale teraz motywowana wyzwaniem "Kiedyś przeczytam" zamierzam w końcu ją skończyć. Mapa Narnii W I tomie poznajemy rodzeństwo, dwóch braci i dwie siostry : Piotra, Edmunda, Zuzannę i Łucję. Aktualnie toczy się wojna, podczas której nasze rodzeństwo trafia na wieś, do domu starego Profesora. Któregoś dnia Łucja znajduje starą szafę, która ją fascynuje i o dziwo jest ona otwarta! Gdy tylko dziewczyna do niej wchodzi przybywa do świata zwanego Narnią ... Narnia była krainą, w której rządził wszechmocny lew - Aslan. Tak właśnie lew! W tym przedziwnym świecie głównymi mieszkańcami są właśnie gadające ...
serce
@Kamcio95
@Kamcio95 2010-11-13
Przeczytane (2010-11-13)
Hmm, początek był dosyć ciekawy. Pomysł na dostanie się do innego świata przez starą szafę bardzo fajny. Potem trochę zawiewało nudą -.- Najbardziej zażenowało mnie w książce pojawienie się... świętego Mikołaja. Ludzie! Trochę weny twórczej... Dlaczego akurat Święty Mikołaj ? Moim zdaniem pojawienie się go to jakaś paranoja. Nudne były też opisy dziwnych przeczuć bohaterów, np. kiedy słyszeli imię "Aslan". Ale w książce pojawiły się także wątki które mi przypadły do gustu :D Np. zła do szpiku kości Biała Czarownica, fajna z niej kobitka, bezczelna, wredna bez serca xD Bardzo fajnie obmyślane było zakończenie, powrót do normalnego świata i zapowiedź dalszych przygód brzmiało motywująco do się...
serce
MM
@Lalaith 2010-12-04
Przeczytane (2010-12-04)
tak jak dla większości "Mały Książe" tak dla mnie cykl Opowieści z Narnii jest wyjątkowy i magiczny. Nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że jest to książka dla dzieci, tak samo nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że o niskim poziome tych książek świadczy zbyt widoczna różnic/rozgraniczenie między dobrem a złem. Są to książki o prostym, ale pięknym przekazie,których "dziecinność" wydaję mi się powierzchowna. Serię Lewisa przeczytałam już wiele razy, i to bynajmniej nie jako dziecko i na mojej "liście" stoi daleko przed - przereklamowanym według mnie- "Małym Księciem"
serce
@Rovena_Black
@Rovena_Black 2019-01-06
Przeczytane (2019-01-06)
Książka ta ma naprawdę wyjątkowe miejsce w moim sercu. Już gdy byłam całkiem mała i nie miałam nawet trzech lat, mama czytała mi tą opowieść do poduszki. To od niej zaczęło się moje zafascynowanie fantastyką i ogólnie książkami, mama mnie tym "zaraziła". "Opowieści z Narnii" niosą ze sobą wiele ważnych przesłań i morałów, ale to najważniejsze dla mnie i takie, z których korzystam do dziś jest to, że zawsze należy pozostawić w sobie coś z dziecka. Nie ma nic wspanialszego niż dziecięca niewinność i kreatywność i powinniśmy się tego od nich uczyć.
serce
@muniashek
@muniashek 2010-09-18
Przeczytane (2010-09-18)
Nie trzeba mieć do lat 12, żeby pokochać Narnię i wzbudzić wyobraźnię. Po raz pierwszy, i jedyny do tej pory, przeczytałam to około rok temu, a miałam wtedy 15 lat, i do teraz, gdy wspominam tę krainę, oglądając filmy lub rozmawiając o książkach, czuję naprawdę wyraźnie magię tych historii. Ten box dostałam bez specjalnej okazji, za co jestem rodzicom wdzięczna, że nie musiałam czekać, aby poznać te książki :) Polecam wszystkim, którzy kochają świat magii w nie dosłownym tego słowa znaczeniu, jak i baśniowe światy :)
serce
@malaM
@malaM 2013-12-28
O „Opowieściach z Narnii” właściwie nie ma co pisać. Każdy zna tę historię w jakiejś wersji i choć książkę oczywiście polecam, to film zrobił na mnie chyba większe wrażenie. Nie zmienia to faktu, że jest to przepiękna opowieść, napisana bajkowym językiem i w takim też klimacie. Przekazuje wartości, które nigdy nie tracą na znaczeniu, jak przyjaźń i wzajemna pomoc, a także miłość rodzeństwa do siebie nawzajem. Doskonała dla dzieci, ale równie magiczna dla dorosłych.
serce
@szarikow
@szarikow 2011-03-18
Książka dla max14-latków. Fajna, ciekawa i pouczająca, aczkolwiek dla ludzi w moim wieku już trochę za bardzo dziecinna. Lewis i Tolkien przyjaźnili się ze sobą, ale książki Tolkiena są bardziej uniwersalne pod względem wiekowym, natomiast jeżeli chodzi o fabułę to Opowieści z Narnii są super, ale filmy okropne!
serce
@Faledor
@Faledor 2011-07-27
Przeczytane (2011-02-14)
Stara szafa to wrota do niesamowitej krainy fantazji, dzięki której można przenieść się w zupełnie niezwykły świat zapominając o szarej rzeczywistości. Razem z czwórką rodzeństwa poznamy smak przygody, okraszonej mnóstwem niebezpieczeństw, które wystawią na szwank nawet moc rodzinnych więzów.
serce
@navenien
@navenien 2010-04-17
Przeczytane (2011-01-25)
Moim zdaniem najlepsza część c całego cyklu tych powieści Lewisa. Kolejne niemiłosiernie mi się dłużyły, a to wciągnęła mnie wystarczająco mocno, żeby zapomnieć, co dzieje się dookoła mnie. Autor przeniósł mnie do świata baśni; świata, w którym mogłabym żyć.
serce
@Cropka
@Cropka 2010-01-14
Mimo, że ta książka jest raczej dla młodszych, strasznie ją lubię. Mam ogromny sentyment do niej i uwielbiam ją czytać. Prosty język, czyta się ja bardzo łatwo, ale ten klimat baśniowy... Po prostu kocham tę książkę, ale także jej następne części. No co? ;pp
serce
@malami
@malami 2014-01-23
Przeczytane (2014-01-01) * Półka :)
Książka dla dzieci, tak jak postanowił autor. Jak dla mnie akcja mogłaby się toczyć wolniej. Ponieważ postanowiłam przeczytać całą sagę (dobrze mi idzie zaczynam 3 tom) mogę ją polecić, jako dobrą bajkę o przyjaźni i honorze.
serce
@Lloret
@Lloret 2008-08-08
Przeczytane (2008-08-08) BIBLIOTECZKA
"Lew, Czarownica i Stara Szafa" to stanowczo najlepsza (przynajmniej według mnie) część "Opowieści z Narnii". Niezwykły charakter, wyjątkowe postacie, wyraźne przesłanie, a do tego naszpikowane symbolami. Godne polecenia :)
serce
@Dariaaa
@Dariaaa 2010-12-29
Przeczytane (2007-08-07)
Na pewno nie mogę o tej książce powiedzieć, że jest świetna. Jakoś nie przypadła mi do gustu, chociaż film bardzo mi się podobał. Ale bez względu na to, mam zamiar przeczytać wszystkie części Opowieśći z Narnii :)
serce
Kategorie

twórcy strony

puchar @dioxidin2002 @dioxidin2002 pierwsza opinia

Dzięki takim kanapowiczom jak ty, ta strona może się rozwijać.