Orły i buldogi Normandia 1944

Michael Reynolds
Orły i buldogi Normandia 1944
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Orły i Buldogi ? historia dwóch alianckich dywizji piechoty ?3. brytyjskiej i 29. amerykańskiej, które jako pierwsze zeszły w Normandii na ląd w D-Day czyli 6 czerwca 1944 roku.

Generał Michael Reynolds krok po kroku śledzi ich poczynania, aż do chwili, gdy Amerykanom udaje się przełamać niemiecką obronę.

Dzięki przedstawieniu dwóch historii dwóch dywizji czytelnik może porównać sposoby, w jaki żołnierze z dwóch tak różnych dywizji przeprowadzali wyznaczone misje, a także przez co musieli przejść, aby osiągnąć wyznaczone cele.

Dużą zaletą pozycji jest także krytyczna analiza dokonana przez autora, który dokładnie przestawia błędy w dowodzeniu ? niejednokrotnie doprowadzały one do ogromnych strat wśród dzielnie walczących żołnierzy aliantów.

Generał Michael Reynolds jest uznanym autorytetem w sprawach działań wojskowych w trakcie II wojny światowej w Europie i autorem wielu książek poświęconych tej tematyce.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-62329-03-8, 9788362329038
Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Erica

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Orły i buldogi Normandia 1944 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Orły i buldogi Normandia 1944. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl