Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w sprawach gospodarczych

Michał Bernat
Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w sprawach gospodarczych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w sprawach gospodarczych stanowi wprowadzenie do podstawowego dorobku orzeczniczego sądów wspólnotowych w zakresie fundamentalnych instytucji Wspólnego Rynku. Przedmiotem analizy są zatem wyroki Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich dotyczące przede wszystkim traktatowych swobód gospodarczych: przepływu towarów (w tym zakazu wprowadzania ceł i opłat o równoważnym skutku, ograniczeń ilościowych i środków o równoważnym skutku, zakazu dyskryminacji lub protekcjonistycznego opodatkowania wewnętrznego), pracowników, usług, zakładania przedsiębiorstw i przepływu kapitału, uzupełnione także i szereg orzeczeń ukazujących finansowoprawne, w tym fiskalne, aspekty tych swobód. Osobne uwagi poświęcono także zasadniczym zagadnieniom orzecznictwa wspólnotowego w zakresie prawa konkurencji oraz prawa pomocy publicznej.
Celem publikacji jest zwłaszcza przybliżenie systemu pojęć prawa wspólnotowego na tle prawa pierwotnego Wspólnot Europejskich, specyfiki jego interpretacji sadowej, ogólnych zasad systemowych obowiązujących w poszczególnych dziedzinach prawa wspólnotowego, a także praktycznych aspektów stosowania prawa wspólnotowego dla współczesnego obrotu gospodarczego.
Książka może być pomocna w codziennej pracy prawników, ułatwiając systematyzację wiedzy, orientację w niezbędnym kanonie orzecznictwa wspólnotowego oraz samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na konkretne pytania pojawiające się w praktyce.
Data wydania: 2006
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck
Stron: 454
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w sprawach gospodarczych aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Wspólnot Europejskich w sprawach gospodarczych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl