Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce

Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Książka Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce
Książka Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W tej części "Pajdohistoryjek" Basia i Jaś odbywają podróż po Afryce. Znajdują się w nowym otoczeniu oraz doświadczają niecodziennych sytuacji. Spotykają ludzi z innych kręgów kulturowych i są świadkami lub uczestnikami zdarzeń znanych tylko z literatury lub filmu."Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem" dostarczają dzieciom dużo śmiechu, a ponadto pozytywnie wpływają na ich rozwój: wzbudzają zainteresowanie otaczającym światem, kształtują koncentrację i uwagę, doskonalą umiejętności komunikacyjne.Polecamy przedszkolakom oraz uczniom w wieku wczesnoszkolnym.Zawartość zestawuZestaw zawiera 20 kart. Na każdej karcie znajduje się pajdohistoryjka opisana krótkim wierszykiem oraz zestaw pytań, a na odwrocie ilustracja. Afrykańskie przygody Basi i Jasia opowiedziane są nieco inaczej niż historie w poprzednich częściach serii Pajdohistoryjek. Wierszyki są nieco dłuższe (ośmiowersowe), ale wciąż na tyle krótkie, że dzieci bez większego wysiłku utrzymują uwagę i śledzą rozwój ciągu zdarzeń prowadzących do puenty. Wprowadziliśmy dialogi Basi z Jasiem lub wypowiedzi jednego z nich w postaci pytań lub stwierdzeń, dzięki czemu historyjki zyskały większą dynamikę, co sprzyja skupieniu uwagi słuchaczy, a tym samym ułatwia imodbiór przekazywanych treści. W tej części Basia i Jaś odbywają podróż po Afryce, znajdują się więc w nowym i nieznanym dla siebie otoczeniu. Doświadczają niecodziennych sytuacji, po raz pierwszy spotykają ludzi z innych kręgów kulturowych i są świadkami lub uczestnikami zdarzeń, znanych dotychczas tylko z literatury lub filmu. Nie wszystkie te sytuacje są dla nich w pełni zrozumiałe, często zaskakują, ale odwołują się do podstawowych emocji i wywołują spontaniczne reakcje. To, jak Basia i Jaś odnajdują się w nowych dla siebie okolicznościach, jest ilustracją ich zachowań społecznych, o których warto porozmawiać z dziećmi. Sugestie pytań dotyczących kontekstu społecznego również zamieściliśmy pod niektórymi wierszykami.Afrykańskie przygody Basi i Jasia staraliśmy się opisywać prostym językiem, ale z uwagi na egzotyczne środowisko, w jakim są umiejscowione, pojawiają się w wierszykach słowa, które mogą być dla dzieci niezrozumiałe i należy im wyjaśnić ich znaczenie. Dla ułatwienia, krótkie wyjaśnienia-podpowiedzi umieściliśmy w instrukcji bezpośrednio pod wybranymi pytaniami.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-65423-65-8, 9788365423658
Wydawnictwo: WIR

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce”- Elżbieta i Witold Szwajkowscy

Książka Pajdohistoryki z Jasiem. Emocje, relacje, śmieszne sytuacje
Pajdohistoryki z Jasiem. Em... Elżbieta i Witold Szwajkowscy
Pajdohistoryjki z Jasiem polecamy dzieciom w wieku przedszko...
Książka Królewna Śnieżka i inne bajki
Królewna Śnieżka i inne bajki Peter Holeinone
{}7.6/10
Bogato ilustrowane bajki i baśnie dla najmłodszych w serii "...
Książka Groźni rycerze w ponurych zamczyskach
Groźni rycerze w ponurych z... Terry Deary
{}7.4/10
Ci "Groźni rycerze" przeniosą młodego czytelnika w czasy, ...
Książka Detektyw przyrody. Świat roślin
Detektyw przyrody. Świat ro... Joanna Winiecka-Nowak
{}10/10
Poradnik przyrodniczy do rozpoznawania roślin - dla dzieci w...
Książka Liczymy na spacerze. Matematyka na każdą pogodę
Liczymy na spacerze. Matema... Emma Adbage
{}7.5/10
Cyfry to matematyczny alfabet. Służą do zapisywania liczb, k...

Cytaty z książki

O nie! Książka Pajdohistoryjki z Basią i Jasiem. W Afryce. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
nakanapie.pl
{} {} {}
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2020 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe