Opinia na temat książki Pałac Północy

@deana @deana · 2016-08-30 14:48:42
Podczas lektury ,,Pałacu Północy" poczułam się jakbym znowu miała naście lat. Jako nastolatka zaczytywała się w przygodach Tomka Wilmowskiego i opowieściach, które łączyły w sobie przygodę, tajemnicę i szczyptę orientu. A właśnie przykładem takiego zestawienia jest taka króciutka powieść Zafona. Głównym bohaterem jest szesnastoletni Ben. Chłopak nie zna swojego pochodzenia, wychowuje się w sierocińcu w sercu Kalkuty. Wyróżnia go ogromne pragnienie przeżycia czegoś niezwykłego, ciekawość świata i szaleńcza odwaga. Razem z przyjaciółmi zakłada tajne stowarzyszenie, którego siedziba znajduje się w opuszczonym budynku, który nazwali ,,Pałacem Północy". W życiu Bena i jego przyjaciół nastąpi gwałtowny przełom w dniu gdy będą musieli opuścić mury sierocińca. Przyjdzie im zmierzyć się z przerażającymi siłami oraz odkryć prawdziwe pochodzenie chłopaka. ,,Pałac Północy" przenosi nas w świat szaleńczych, młodzieńczych przygód. Do czasów gdy wydawało się, że istnieje na świecie prosty podział na dobro i zło. Do momentów kiedy bez problemu określało się kto jest wrogiem a kto sprzymierzeńcem. Siłą napędową była wtedy prawdziwa odwaga oraz poczucie misji. Na nowo można poczuć dawno zapomniane uczucia i emocje: króluje wspólnota, przyjaźń, młodość. Aż smutno odkładać książkę, wiedząc, że po jej zamknięciu wracamy do szarego, ,,dorosłego" życia.
{}
← polub, jeżeli spodobała Ci się ta opinia
Książka Pałac Północy
Pałac Północy 8.3 /10
Carlos Ruiz Zafón
Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży Jakie złowrogie zagadki kryje ...
Komentarze

Pozostałe opinie

Drugi tom Trylogii mgły Carlosa Ruiza Zafóna za mną . '' Pałac Północy '' pochłonęłam z prędkością światła podobnie jak tom pierwszy . Ta część jest grubsza objętościowo , ale i więcej w niej rozbudow...

kolejna swietna ksiazka Zafona.polecam aczkolwiek cien wiatru jest chyba najlepszy.

IT
@inka1985

Ciekawa, wciągająca książka. Czytałam jednak lepsze pozycje tego autora ;) np. Marina.

Przyjemna lektura, która pozwala oderwać się na chwilę od szarej rzeczywistości. Jak to Zafon ma w zwyczaju, miesza piękne uczucia, z których powstaje bardzo wciągająca i wzruszająca historia.

@Sun.shine @Sun.shine

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się