Pamiętniki Wampirów. Walka

autor: L.J. Smith
Pamiętniki Wampirów. Walka
3.96
Ocena 3.96 na 5 możliwych
Na podstawie 69 ocen kanapowiczów
Straszliwa walka braci wampirów i dziewczyna związana z jednym z nich na śmie...
Straszliwa walka braci wampirów i dziewczyna związana z jednym z nich na śmierć i życie Stefano przepadł bez śladu. Elena postanawia za wszelką cenę odnaleźć ukochanego. Damon twierdzi, że zabił znienawidzonego brata, jednak Elena czuje, że to nieprawda. Tym bardziej że jej przyjaciółka, która ma...
Pełny opis
Data wydania: 2008
ISBN: 9788324132034
Wydawnictwo: Amber
Napisz swoją opinię

Opinie

@Roselle
@Roselle 2010-08-12
Przeczytane (2010-08-12)
Mając wcześniejsze przykre doświadczenie z pierwszą książką z tej serii sięgnęłam po ten tom wyłącznie z ciekawości, gotowa odrzucić go po paru stronach. Trudno wyrazić jak wielkie było moje zdziwienie, gdy tak się nie stało. Styl nie wydał mi się lepszy od tego, którym została napisana pierwsza część, jednak autorka sprytnie nadrobiła to nieprzewidywalnymi zwrotami akcji, których tak brakowało w części pierwszej, sprawiając, że czytanie "Pamiętników Wampirów" po raz pierwszy było dla mnie przyjemnością, a nie katorgą. Bardzo podobał mi się motyw z pamiętnikiem Eleny oraz Damonem, który ujawniał się w najmniej spodziewanych momentach. Jednak najbardziej zdziwiła mnie przemiana głównej bohaterki. Oto nie zobaczyliśmy tu egoistycznej, powierzchownej Eleny z pierwszej części, lecz odważną, dojrzałą dziewczynę, która zrobiłaby wszystko dla osób, które kocha. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, chętnie sięgnę po trzecią część, mając nadzieję, że i ona mnie nie zawiedzie.
@Aiwlys
@Aiwlys 2011-01-02
Przeczytane (2011-01-02)
Tom odrobinkę lepszy od swego poprzednika. Mogę powiedzieć, że wreszcie coś zaczyna się dziać. Mamy jakąś akcję, coś wreszcie ruszyło do przodu. "Uczucie" pomiędzy Eleną i Stefano nadal według mnie jest ledwo zauważalne, dlatego też miałam dziwne wrażenie sztuczności sceny z pierścionkiem. Najbardziej konkretną postacią jest oczywiście Damon. Wyrazisty charakter, specyficzne poczucie humoru i fakt, że pojawiał się w najbardziej niespodziewanych momentach. Najbardziej byłam zaskoczona zakończeniem, które wymusiło na mojej psychice sięgnięcie po następny tom.
KA
@kasiek91 2011-01-17
Przeczytane (2011-01-17)
Często jest tak, że najlepsza jest pierwsza część książki. Z każdą kolejną zaczyna się naciąganie akcji i przynudzanie czytelnika. Tu jest odwrotnie. Elena staje się normalną, myślącą osobą, a nie zwykłą, pustą nastolatką. Damon'owi , którego uwielbiam poświęcone jest o wiele więcej miejsca, przez co możemy podziwiać jego specyficzne poczucie humoru i całokształt zachowania. No i jest akcja. A zakończenie powoduje że mimowolnie sięgamy po kolejną część, bo przecież nie rozstaniemy się z bohaterami w takim momencie :)
@unaffected
@unaffected 2009-06-26
Przeczytane (2009-06-25)
Zaraz po przeczytaniu pierwszej części zabrałam się za następną, czyli tą. Muszę przyznać, że z każdym kojelnym rozdziałem czuję się coraz bardziej wciągnięta w tę historię! Emocje wciąż rosną! Pojawiły się rzeczy, a raczej zdarzenia, których się nie spodziewałam, lecz jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! Szczególnie ta końcówka! Moim zdaniem książka jest świetna! Oczywiście sięgam pod trzecią część i czytam dalej! :-)
@szarikow
@szarikow 2011-07-09
Przeczytane (2011-01-01)
Nawet, nawet. W porównaniu do Przebudzenia jest świetna, ale ogólnie to poziom literacki bliżej dna niż powierzchni. Tradycyjne czytadło dla nastolatek, nic więcej... Warto przeczytać chociażby, żeby mieć własne zdanie na temat tej cyklu, o którym jest coraz głośniej. Innych powodów nie widzę.
@Dariaaa
@Dariaaa 2011-04-21
Przeczytane (2011-04-21)
Chociaż fabuła jest kiepska to przyjemnie i szybko się czyta. Koniec niby przewidywalny, ale autorka mogłaby wszystko lepiej rozpisać, bo książka jest strasznie krótka, a akcja toczy się jak dla mnie za szybko. Jednakże przypadła mi do gustu mimo tych drobnych wad. Polecam! ;-)
@Kala_
@Kala_ 2010-01-11
Przeczytane (2008-11-02)
Uwielbiam Damoona ! <33 to pewnie nie w tej książce, ale najbardziej rozbroiło mnie jego; - Dlaczego jej nie uratowałeś ?! Dlaczego nie wszedłeś i jej nie pomogłeś ?! - Bo mnie nie zaprosiła ! xddd Kocham go xdd głównie przez niego czytałam tą książkę, a serial wywaloony ;dd
@Agnesd
@Agnesd 2009-07-27
Na mnie ta książka w ogóle nie zrobiła wrażenia. Przeczytałąm ją tylko dlatego, że poleciła mi ją koleżanka, która powiedziała, że ta część jest znacznie ciekawsza od cz.1, ale ja osobiście się z tym nie zgadzam i nie polecam.
@Lette
@Lette 2011-05-08
Przeczytane (2011-01-01)
Zdecydowanie lepsza niż poprzednia część. Poza tym było w niej o wiele więcej Damona, więc od razu przypadła mi do gustu. I muszę przyznać, że przyjemnie mi się ją czytało, dlatego polecam. Idealny zabijacz nudy, naprawdę.
@independent
@independent 2010-03-13
Przeczytane (2008-11-02)
Dzięki ostatniemu rozdziałowi zmieniłam zdanie. Cały czas uważałam że I częśc lepsza. Jak Stefano zaczął zabijac ... O tak! Ta częśc lepsza :) Damon nadal zaraża swoim seksapilem, lecz nadal preferuje Stefano.
Autorzy
L.J. Smith
Lisa Jane (L. J. lub Ljane) Smith – amerykańska autorka tworząca powieści i opowiadania skierowane głównie do nastoletnich odbiorców. Do tej pory napisała dwie serie książkowe: liczący sobie już 9 ...
Inne książki:
Książka Świat Nocy 3
Książka Wizje w mroku
Książka VAMPIRE DIARIES:THE AWAKENING
Książka VAMPIRE DIARIES:THE STRUGGLE
Książka VAMPIRE DIARIES: THE AWAKENING / THE STRUGGLE
Współtworzący tą stronę
puchar @Becoming_Jane @Becoming_Jane pierwsza opinia