Partie protestu w Europie Zachodniej

Bartłomiej Michalak
Partie protestu w Europie Zachodniej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Fenomen ugrupowań protestu od początku przyciągał uwagę badawczy, publicystów i polityków. W latach osiemdziesiątych minionego wieku z dużym zainteresowaniem obserwowano powstawanie i rozwój ugrupowań ekologicznych. W ostatniej dekadzie XX w. nieoczekiwane sukcesy wyborcze partii określonych mianem populistycznych wywołały falę dociekań i dyskusji na ile ugrupowania te mogą stanowić zagrożenie dla ustabilizowanych demokracji zachodnioeuropejskich. Przełom wieków skierował z kolei zainteresowanie na nową formę aktywności politycznej realizowaną przez ruchy alterglobalistyczne. Podstawowym celem książki jest zaprezentowanie oraz kompleksowe przeanalizowanie pozycji i znaczenia (ze szczególnym uwzględnieniem relewancji politycznej) partii protestu w systemach partyjnych Europy Zachodniej. W poszczególnych rozdziałach omówiona zostanie ich geneza, etapy mobilizacji poparcia, modele wewnętrznej organizacji i przebieg instytucjonalizacji, formy działalności politycznej i charakter ich oferty programowej.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7441-958-1, 9788374419581
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Partie protestu w Europie Zachodniej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Partie protestu w Europie Zachodniej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe