Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach

Marek Zając
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.5 /10
Ocena 7.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Zaskakujący portret Władysława Bartoszewskiego Żył 93 lata (1922-2015). Nie sposób tu wymienić wszystkich jego honorowych tytułów, odznaczeń, książek i stanowisk politycznych. Był więziony w Auschwitz, w czasie wojny walczył w AK i pomagał Żydom, następnie stał się architektem dialogu polsko-niemieckiego. I nieustannie trzymały się go żarty. Marek Zając, znany dziennikarz i współpracownik Władysława Bartoszewskiego, w 93 anegdotach odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość. Angela Merkel, Colin Powell, Jan Paweł II… - wielu bohaterów tej książki dobrze znamy, jednak jeszcze nigdy ich spotkania z Profesorem nie zostały przedstawione w tak barwny sposób. Każdy z obrazków to kolorowy kamyczek mozaiki składającej się na portret człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie. *** Od rana do wieczora był w permanentnym biegu, jeszcze kończąc pracę i wsiadając do samochodu, Profesor popędzał swego kierowcę: - Panie Andrzeju, pędzimy jak dzikie tapiry! Do współpracowników zaś pokrzykiwał: - Zachowajcie czujność klasową! Trzymajcie się, za co możecie! Róbcie, jak uważacie, i uważajcie, jak robicie!
Data wydania: 2017-02-09
ISBN: 978-83-277-1319-3, 9788327713193
Wydawnictwo: WAM
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 176
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Marek Zając Marek Zając
Urodzony 27 lipca 1979 roku w Polsce (Kraków)
Polski dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce religijnej i społecznej, sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimia, przewodniczący rady Fundacji Auschwitz-Birkenau, dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina.

Pozostałe książki:

Pędzę jak dziki tapir Kwiatki Stefana Wyszyńskiego Felietony diabelskie Kościół katoludzki. Rozmowy o życiu z Ewangelią Optyka okularowa Optyka w zadaniach dla optometrystów Papież Franciszek. Sługa nowego świata Prymas Wyszyński nieznany. Ojciec duchowy widziany z bliska
Wszystkie książki Marek Zając

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Szybki jak dziki tapir.

14.04.2022

Od czasów młodzieńczych Profesor słynął z tego, że szybko mówił. Mało powiedziane; wyrzucał z siebie słowa w tempie błyskawicznym - co dziwniejsze, nigdy nie gubiąc wątku i sensu. Bardzo lubiłam pana Władysława Bartoszewskiego i podziwiałam za jego mądrość i niesamowite poczucie humoru. Musze przyznać, że tę książkę czytało mi się tak dobrze, mim... Recenzja książki Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 123 odsłonach

@maciejek7@maciejek7 × 27

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@maciejek7
2022-04-14
9 /10
Przeczytane EmpikGo

Zawsze lubiłam Pana Bartoszewskiego, lecz teraz dowiedziałam się o nim wielu nieznanych mi faktów. Polecam, bo takich ludzi jest u nas bardzo niewielu.

× 16 | link |
@abdita
2023-01-28
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

Kanclerz Angela Merkel bardzo ceniła Władysława Bartoszewskiego. I chodziło nie tylko o jego wojenną biografię czy zaangażowanie w polsko-niemieckie pojednanie. W grę wchodził tez fakt, że Merkel to polityczna wychowanka Helmuta Kohla, którego z Profesorem łączyło wieloletnie zaufanie i przyjaźń.
Od czasów młodzieńczych Profesor słynął z tego, że szybko mówił. Mało powiedziane; wyrzucał z siebie słowa w tempie błyskawicznym - co dziwniejsze, nigdy nie gubiąc wątku i sensu.
- Bo, widzi pan, nie wiem, czy chce pan zapytać, czego oczekuję, czy może raczej czego się spodziewam. Bo na przykład oczekuję, że wszyscy Polacy będą uczciwi, ale w ogóle się tego nie spodziewam.
Pewnego razu Profesor czytał gazetę i głośno pomstował z powodu międzynarodowego skandalu, który sprokurowali nasi, mówiąc oględnie, niezbyt lotni politycy.
- Panie profesorze, przecież tych ludzi łączy jeden specyficzny światopogląd - zauważyłem zgryźliwie.
Ale Profesor miał inne zdanie:
- Jaki tam światopogląd, panie Marku...
Kasopogląd, kasopogląd!
Czy zawsze można zaradzić złu?
- Nie zawsze - odpowiadał Władysław Bartoszewski. - Ale zawsze można złagodzić jego skutki. Sprawić, żeby mniej bolało. Nigdy nie wolno załamywać rąk.
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl