Pięknie się różnić, mądrze być podobnym. O pożytkach dostrzegania podobieństwa między ludźmi

Wiesław Łukaszewski
Pięknie się różnić, mądrze być podobnym. O pożytkach dostrzegania podobieństwa między ludźmi
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Lubimy się różnić od innych, wyróżniać na ich tle - dzięki temu choć przez chwilę możemy czuć się wyjątkowi, niepowtarzalni, jedyni w swoim rodzaju. Szukamy też ludzi do siebie podobnych – takich, którzy podobnie myślą i odczuwają, podobnie spostrzegają świat, lubią te same książki, filmy, płyty czy gry. Kiedy zauważamy różnice, często odwołujemy się do porównań społecznych – ale wówczas okazuje się, że jesteśmy lepsi lub, niestety, gorsi od innych, co skłania nas do rywalizacji. W długiej perspektywie więcej korzyści przyniesie nam współpraca - rywalizacja jednak może być silniejszą pokusą, gdy wiele się spodziewamy po wygranej (w szkole, w pracy, w lokalnej społeczności i w wielkiej polityce). Różnice istnieją i są nam potrzebne – nikt przecież nie podważy piękna różnorodności ani płynących z niej pożytków. Ale to dzięki podobnym do nas nie otwiera się przed nami otchłań samotności.  
Data wydania: 2019-09-09
ISBN: 978-83-65731-94-4, 9788365731944
Wydawnictwo: Smak Słowa
Stron: 208
dodana przez: kazal_ka

Autor

Wiesław Łukaszewski Wiesław Łukaszewski
Urodzony 9 września 1940 roku w Polsce (Poznań)
Wiesław Łukaszewski – profesor psychologii, specjalizujący się w psychologii osobowości, psychologii społecznej, psychologii motywacji. Profesor na Uniwersytecie SWPS (Wydział Zamiejscowy w Sopocie i we Wrocławiu). W 1964 ukończył studia pedagogicz...

Pozostałe książki:

Manipulacja Namiętności Mądrość i różne niemądrości Wielkie i te nieco mniejsze pytania psychologii Tożsamość. Trudne pytanie: kim jestem
Wszystkie książki Wiesław Łukaszewski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pięknie się różnić, mądrze być podobnym. O pożytkach dostrzegania podobieństwa między ludźmi? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pięknie się różnić, mądrze być podobnym. O pożytkach dostrzegania podobieństwa między ludźmi. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe