Pieniądz endogeniczny czy egzogeniczny

Leon Orlikowski
Pieniądz endogeniczny czy egzogeniczny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Przedstawiony w książce model ekonomiczny zrodził się z dociekań i przemyśleń autora nad funkcjonowaniem gospodarki i został dopracowany w okresie blisko pięćdziesięcioletnich poszukiwań i studiów w bogatej literaturze przedmiotu. Model obrazuje funkcjonowanie gospodarki z zupełnie innej perspektywy, aniżeli czyni to powszechnie przyjęty i respektowany w polityce gospodarczej paradygmat ekonomii. Zbudowany przez autora model czyni z ekonomii naukę bardziej przewidywalną i pod tym względem zbliża ją do nauk ścisłych, jak fizyka i chemia. Z chaosu zjawisk, jakie występują w skomplikowanej gospodarce, z powodu olbrzymiej ilości i różnorodności działań model wydobywa, porządkuje i ukazuje te nawet najbardziej oddalone od siebie powiązania przyczynowe i funkcjonalne. Daje porównywalne zrozumienie zachodzących procesów w gospodarce oraz przejawiających się zjawisk ekonomicznych, jakie model heliocentryczny dał dla zrozumienia budowy świata. Wyprowadzone dedukcyjnie wnioski z modelu i na ich podstawie sformułowane zmiany zasad prowadzenia polityki pieniężno-finansowej państwa ukazują perspektywę wysokiego zrównoważonego, bez koniunkturalnych zakłóceń, wzrostu gospodarczego realizowanego przy pełnym zatrudnieniu siły roboczej oraz przy pomnażaniu powszechnego dobrobytu.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-902727-1-9, 9788390272719
Wydawnictwo: Wyższej Szkoły Bankowej

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pieniądz endogeniczny czy egzogeniczny? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pieniądz endogeniczny czy egzogeniczny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl