Podręczny słownik synonimów i antonimów

Małgorzata Marcjanik, Grzegorz Dąbkowski, Beata Gajewska
Podręczny słownik synonimów i antonimów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręczny słownik synonimów i antonimów został stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą pięknie mówić i pisać po polsku. Zestawienie par wyrazów bliskoznacznych i przeciwstawnych pozwala lepiej zrozumieć znaczenie poszczególnych słów, a doskonałe przykłady, zaczerpnięte zarówno z polszczyzny potocznej jak i literackiej, ilustrują funkcjonowanie wyrazów w tekście. Synonimy i antonimy, prezentowane w tym słowniku zostały scharakteryzowane pod względem stylistycznym, dzięki czemu łatwiej wybrać odpowiednie słowo w zależności od kontekstu. Słownik ten nie tylko prezentuje bogactwo współczesnej polszczyzny, ale przede wszystkim pomaga się w tym bogactwie odnaleźć! Podręczny słownik synonimów i antonimów to: ? 9000 haseł ? prezentujących bogactwo polszczyzny potocznej, literackiej i specjalistycznej; ? duży wybór związków frazeologicznych, utartych zwrotów oraz idiomów ? doskonałe przykłady, zaczerpnięte z języka codziennego, podręczników, książek i gazet; ? słownictwo uporządkowane pod względem stylistycznym i ekspresywnym; ? przejrzysta budowa artykułów hasłowych; ? wygodny format i nowoczesny layout!
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7476-364-6, 9788374763646
Wydawnictwo: Langenscheidt

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podręczny słownik synonimów i antonimów aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podręczny słownik synonimów i antonimów. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe