Podstawy prawa

Zdzisław Muras, Wojciech Góralczyk
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Podstawy prawa
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

?Podstawy prawa? są pierwszą pozycją w nowej serii publikacji Wydawnictwa C. H. BECK ? PLANSZE BECKA.
Seria ta opiera się na prezentacji wiadomości w tablicach, schematach i wykresach, stanowiących samodzielne całości, w dominującym układzie: jedno zagadnienie ? jedna strona.
?Podstawy prawa? składają się z trzech części.
W pierwszej zaprezentowane zostały elementarne zagadnienia prawa, tradycyjnie zaliczane do przedmiotu: ?Prawoznawstwo? lub ?Wstęp do prawoznawstwa?, znajdującego się w programie studiów prawniczych. Wiadomości te stanowią najczęściej także trzon przedmiotów prawnych nauczanych na kierunkach nieprawniczych w ramach ?Podstaw prawa?, ?Elementów prawa? czy też ?Encyklopedii prawa?.
W części drugiej zaprezentowana została podstawowa materia prawa konstytucyjnego, a więc przede wszystkim tematyka zasad ustrojowych państwa, struktura i kompetencje organów państwowych, a także podstawowe zagadnienia polskiego prawa wyborczego.
Część trzecia zawiera wiadomości z zakresu części ogólnej prawa administracyjnego. Przedstawia pojęcia typowe dla administracji, charakteryzuje różne rodzaje podmiotów administracyjnych, formy działania administracji ze szczególnym uwzględnieniem aktów administracyjnych, a także elementy procedury administracyjnej.
Książka ?Podstawy prawa? kierowana jest zarówno do studentów prawa, jak i słuchaczy kierunków nieprawniczych, umożliwia szybkie porządkowanie i systematyzowanie materiału. Walory opracowania pozwalają kształtować krąg potencjalnych Czytelników szeroko ? czyniąc z nowej propozycji Wydawnictwa C. H. BECK uniwersalne opracowanie podstawowych wiadomości o prawie.
ISBN: 978-83-255-0052-8, 9788325500528
Wydawnictwo: C.H.Beck
Mamy 4 inne wydania tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Podstawy prawa aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@newdem
2012-05-09
10 /10

Od Autora odnośnie wersji papierowej (tradycyjnej): Witam, Jako autor tej książki ubolewam głównie nad jednym - sprzedała się ona w całym kraju w ilości ok. 900 egz., z czego i tak pewnie z 300 kupiły biblioteki. Skserowała - lekko licząc w ilości kilkunastu jeśli nie kilkudziesięciu tysięcy. Były nawet spółdzielnie ksero - wydawnicze - w macierzystym mieście uniwersyteckim autora książka była skserowana w całości w kilkudziesięciu egz. i "czekała" pod ladą na klientów "księgarni" :) Rachunek jest prosty, a jego elementy m.in. takie: - cena detaliczna narzucona przez wydawnictwo (prosiłem o ustalenie niższej): 49 zł (na rynku podręczniki do Prawoznawstwa, obszerniejsze są też dostępne po ok. 25 - 30 zł..). - cena całości skserowanej - ok. 10 zł - przy czym kserówka wcale nie czyta się gorzej niż oryginał, czasem nawet lepiej, nie przeszkadza to jak w przypadku literatury pięknej - dodatkowo - przez główną cechę podręcznika, która jest jego wyróżnikiem, novum i plusem - czyli przedstawianie zagadnień tabelaryczno - graficznie wg zasady Jedno Zagadnienie = Jedna Strona - jest wręcz idealnym formatem dla bezproblemowego kserowania całości czy wybranej części Boleję głównie na tym, że książka wydana w lecie 2008 roku mogłaby już teraz, gdyby była normalnie kupowana, choć w 25 %, 2, 3, albo i 5 wydanie. Dzięki temu - naprawdę nie chodzi mi głównie o mój zysk czyli prowizję autorską - w każdym nowym wydaniu mógłbym ją uaktualniać, wzbogacać o nowe plansze, rozwiązania i tematy..Nie...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawy prawa. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl