Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych

Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Podręcznik przedstawia w zwięzły sposób podstawowe zagadnienia prawa, które są objęte programem nauczania na licencjackich studiach ekonomicznych.

Znajomość podstawowych instytucji prawa przez studentów ekonomii jest niezbędna w procesie zdobywania specjalistycznej wiedzy ekonomicznej.

Podręcznik omawia istotę podstawowych instytucji prawnych z zakresu wstępu do:

  • prawoznawstwa,
  • prawa konstytucyjnego,
  • prawa cywilnego,
  • prawa gospodarczego,
  • prawa pracy,
  • prawa administracyjnego
  • oraz prawa karnego. 

Zawartość książki może także stanowić źródło wiedzy dla studentów kierunków zarządzania przygotowujących się do wykonywania różnych zadań w gospodarce i administracji.

Podręcznik jest dziełem zbiorowym pracowników Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podręcznik uwzględnia zmiany dla programu studiów z zakresu ekonomii i zarządzania. Poprzez swój nie tylko poznawczy, ale również aplikacyjny charakter, jest przeznaczony dla wszystkich kierunków i specjalności studiów ekonomicznych i zarządzania oraz osób pragnących zdobyć elementarną wiedzę z zakresu prawa. (…) Niewątpliwą zaletą podręcznika jest spójne i logiczne przedstawienie poszczególnych zagadnień oraz wyjaśnienie nawet najbardziej skomplikowanych przepisów prawnych w klarowny i przystępny sposób. (…) Autorzy poszczególnych rozdziałów słusznie przywiązują bardzo dużą wagę do prezentacji głównych zagadnień, zaczynając od podstawowych norm prawnych bez których nie może istnieć prawo, aż po konstytucję oraz zespół przepisów prawnych regulujących stosunki społeczne zachodzące pomiędzy osobami fizycznymi lub prawnymi, czyli prawo cywilne. Ponadto autorzy prezentują problematykę związaną z przedmiotem prawa gospodarczego oraz szeroko rozumianego prawa pracy. Autorzy podręcznika odnoszą się również do zagadnień związanych z działaniem szeroko rozumianej administracji oraz niezwykle istotnego prawa karnego.

z recenzji prof. zw. dra hab. Janusza Sobo

Data wydania: 2014-10-17
ISBN: 978-83-7561-373-5, 9788375613735
Wydawnictwo: MT Biznes
Kategoria: Prawo
Stron: 344
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Podstawy prawa dla licencjackich studiów ekonomicznych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl