Pojęcie doskonalenia w sporach o cele medycyny

Olga Dryla
Pojęcie doskonalenia w sporach o cele medycyny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Rozprawa stanowi (?) oryginalny głos w debacie na temat moralnej dopuszczalności stosowania ?doskonalących? technik medycznych. Oryginalność zaproponowanego przez Autorkę ujęcia tkwi w przyjętej przez Nią ? meta-teoretycznej ? perspektywie. W większości prac poświęconych etycznym aspektom ulepszania/doskonalenia medycznego można znaleźć różnego rodzaju argumenty pro i contra doskonaleniu medycznemu, wskazujące albo na jego wewnętrzną (nie)moralność, albo na jego (nie)pożądane konsekwencje. Olga Dryla we wprowadzeniu do swojej rozprawy zwięźle prezentuje te argumenty, trafnie jednak zauważa, że argumenty te można rzetelnie ocenić dopiero po uprzednim rozstrzygnięciu kwestii ogólniejszych, meta-teoretycznych ? dotyczących rozumienia takich, fundamentalnych dla debaty, pojęć jak choroba, zdrowie, doskonalenie, oraz po dokonaniu refleksji nad celami medycyny. Autorka nie przesądza na wstępie, w jakim stopniu rozstrzygnięcie tych kwestii będzie rzutowało na moralną ocenę dopuszczalności doskonalenia medycznego; jak jednak pokazują Jej dalsze wywody, implikacje tych rozstrzygnięć są daleko idące.? prof. dr hab. Wojciech Załuski
Data wydania: 2018-08-31
ISBN: 978-83-233-4475-9, 9788323344759
Wydawnictwo: Uniwersytetu Jagiellońskiego
Kategoria: Medycyna
Stron: 228

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pojęcie doskonalenia w sporach o cele medycyny? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pojęcie doskonalenia w sporach o cele medycyny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl