Pojezierze Suwalskie i Puszcza Augustowska

Wanda Bednarczuk-Rzepko
Pojezierze Suwalskie i Puszcza Augustowska
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Granice Suwalszczyzny pokrywają się z granicami województwa podlaskiego (na zachodzie), granicą państwową z Litwą i Białorusią (na wschodzie) oraz z rzeką Biebrzą (na południu). Pod względem administracyjnym region dzieli się na trzy powiaty: suwalski, sejneński i augustowski, leżące w województwie podlaskim. Tereny te wyróżniają się pięknem polodowcowego krajobrazu, osobliwościami budowy podłoża geologicznego, właściwościami klimatu i ciekawą szatą roślinną. Dzięki niewielkiemu uprzemysłowieniu i niskiemu poziomowi degradacji środowiska naturalnego są często określane mianem ?Zielonych Płuc Polski?. Cechy szczególne - informacje na temat regionów geograficznych i polskich miast; - szczegółowe i aktualne informacje praktyczne potrzebne podczas zwiedzania; - dla osób chcących zwiedzać kraj niebanalnie i z pomysłem; - dla ludzi chcących poznać piękno oraz różnorodność krajobrazową i kulturową Polski; - dla osób aktywnych i ciekawych świata, poszukujących szczegółowych i rzetelnych informacji, a nie gotowych recept na zwiedzanie; - dla planujących rodzinne wyjazdy i oczekujących konkretnych, aktualnych informacji; - różnorodne tematycznie; - inspiracja do odkrywania Polski XX tytułów w serii.
ISBN: 978-83-7304-405-0, 9788373044050
Wydawnictwo: Pascal

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Pojezierze Suwalskie i Puszcza Augustowska? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Pojezierze Suwalskie i Puszcza Augustowska. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl