Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą

Aleksy Awdiejew
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Dwie strony życia, dwa ustroje – jeden niesamowity los

Człowiek orkiestra, człowiek instytucja, kochany przez publiczność Alosza Awdiejew opowiada o tym, jak stał się Polakiem z wyboru. Jak przetrwał wojnę, dzięki komu odebrał „czerwone” wychowanie i dlaczego osiadł nad Wisłą.

Ale zaraz, czy łatwo zostać Polakiem? Alosza przeszedł tę drogę z ogromną pasją i determinacją. I nadal nie żałuje. Ponad pięćdziesiąt lat spędził w Polsce, od ponad ćwierćwiecza ma polskie obywatelstwo. Przygarnął go cały naród i Alosza liczy, że już go nie odda.

Ta książka to KAWAŁ historii Polski i Rosji w jednym tomie.

Jest człowiekiem słowa: badanego, mówionego, śpiewanego. Jako Profesor i Piosenkarz, jako Polak i Rosjanin, jako Myśliciel i Rozbawiacz – jest osobowością integralną.
prof. Jerzy Bralczyk

Łączy w sobie bezpruderyjną radość Wiosny i niedaremny smutek Jesieni. Ot, Zjawisko Przyrodnicze. Zjawisko - chłonę, podziwiam i dziękuję Komu Trzeba, że jest.
Andrzej Poniedzielski

Alosza to: profesor, polonista, anglista, felietonista, malarz, ogrodnik, pianista, mim, kucharz, karateka i tenisista w jednym. Znam go długo, ale po każdym wywiadzie, tak jak i po lekturze tej książki, dowiaduję się, że nie wiem o nim wszystkiego.
Henryk Sawka

Data wydania: 2019-04-24
ISBN: 978-83-277-1655-2, 9788327716552
Wydawnictwo: Mando
Nagrody: Krakowska Książka Miesiąca (Zwycięzca)
Kategoria: Wspomnienia
Stron: 256
dodana przez: bookkeeper

Autor

Aleksy Awdiejew Aleksy Awdiejew
Urodzony w 1940 roku w Federacji Rosyjskiej (Stawropol)
Aleksy Awdiejew, również Alosza Awdiejew – polski aktor filmowy, piosenkarz, językoznawca pochodzenia rosyjskiego. Do Polski przyjechał w 1967, a obywatelstwo polskie otrzymał w 1993.

Pozostałe książki:

Odruchy mądrości. Komentarze do poematu DEZYDERATA Maxa Ehrmanna - ebook Szkice z filozofii potocznej Opowiem Ci kawał. Życie ludzkie od zabawnej strony Stereotyp jako przedmiot lingwistyki: Teoria, metodologia, analizy empiryczne Pigułki rozweselające. Zabawne powiedzonka ratujące przed smutkiem
Wszystkie książki Aleksy Awdiejew

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą

18.05.2021

Alosza Awdiejew "Polak z wyboru czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą" Wspomnienia, Dzisiaj pojawia się u mnie książka, której dane było poczekać trochę na lekturę. Prawie dwa lata stała na półce, nieco ukryta, wypierana ciągle przez kolejne nowości. Kupiona sentymentalnie, bo odkąd sięgam pamięcią, moi rodzice słuchali piosenek Władimira Wysocki... Recenzja książki Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą

Moja opinia o książce

Opinie

@toptangram
2021-05-18
7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Polak z wyboru, czyli szczęśliwy Rosjanin nad Wisłą. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl