Polityczne uwarunkowania bezpieczeństwa europejskiego

Wojciech Cizicki
Polityczne uwarunkowania bezpieczeństwa europejskiego
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

siążka niniejsza prezentuje zagadnienia związane z wpływem politycznych uwarunkowań na procesy bezpieczeństwa europejskiego. Są one nierozłącznie związane z procesami kształtowania i funkcjonowania porządku międzynarodowego. Współczesne bezpieczeństwo europejskie warunkowane jest przez procesy polityczne zachodzące w całym świecie, szczególnie zaś w obszarze euroatlantyckim. Uwarunkowania polityczne rozumiane są w książce jako wszystkie czynniki, zjawiska i procesy występujące we współczesnych stosunkach międzynarodowych mające bezpośrednie lub pośrednie przełożenie na sytuację polityczną w Europie. Podstawowe znaczenie mają w tym względzie procesy globalizacji, regionalizacji oraz instytucjonalizacji. Praca jest próbą szerszego ujęcia problemów warunkujących w sposób polityczny kwestie bezpieczeństwa europejskiego. Badanie tych problemów podejmowane jest głównie z perspektywy euro-atlantyckiej. Wpisuje się ponadto w nurt badań dotyczących poszczególnych aspektów bezpieczeństwa. Autor podjął się zadania ukazania kilku uwarunkowań. Praca jest jedną z możliwości badania politycznych uwarunkowań bezpieczeństwa europejskiego. W opinii autora specyficznym elementem zaprezentowanym w pracy jest podejście do bezpieczeństwa europejskiego przez pryzmat euroatlantycki, przekraczający granice geograficzne Europy. Stąd też w pracy znalazły się takie kwestie związane z bezpieczeństwem europejskim, jak m.in. rola NATO, konfliktu izraelsko-palestyńskiego oraz wojny w Iraku.
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7611-095-0, 9788376110950
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polityczne uwarunkowania bezpieczeństwa europejskiego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polityczne uwarunkowania bezpieczeństwa europejskiego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl