Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Aktywność i wpływ na krajową scenę polityczną.

Magdalena Pucyk, Jarosław Ćwiek Karpowicz, Piotr Kaźmierkiewicz
Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Aktywność i wpływ na krajową scenę polityczną.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wykorzystanie przez Polskę możliwości, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej w dużej mierze zależy od postaw polityków i partii politycznych. Posłowie do Parlamentu Europejskiego odgrywają ważną rolę w integracji kraju z Unią – reprezentują Polskę na arenie europejskiej i jednocześnie mogą być swego rodzaju „pasem transmisyjnym” idei i polityki europejskiej na krajowej scenie politycznej. Celem niniejszego raportu jest ukazanie form aktywności polskich posłów w Parlamencie oraz ich wpływu na stanowiska partii krajowych i kierunek debaty publicznej w Polsce. Konkluzje oparte są na wynikach analizy dokumentów oraz wywiadów przeprowadzonych z wybranymi polskimi posłami do PE. Raport dostarcza bogatego materiału analitycznego oraz jest dobrym punktem wyjścia do podjęcia refleksji nad rolą, jaką powinni odgrywać polscy europosłowie podczas obecnej i przyszłej kadencji PE.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-89817-37-2, 9788389817372
Wydawnictwo: Instytut Spraw Publicznych

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Aktywność i wpływ na krajową scenę polityczną. nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego. Aktywność i wpływ na krajową scenę polityczną.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl