Polska bez marszałka Dylematy Piłsudczyków po 1935 r

Mariusz Wołosa, Krzysztof Kania
Polska bez marszałka Dylematy Piłsudczyków po 1935 r
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

\"Opracowania składające się na treść recenzowanej pracy zbiorowej są pokłosiem sesji naukowej zorganizowanej w Toruniu, w listopadzie 2006 r., przez Instytut Historii i Archiwistyki UMK. Wśród 18 autorów opracowań jest dwóch spoza Polski - Francji i Niemiec; pozostali reprezentują środowiska naukowe Krakowa, Warszawy, Szczecina, Zielonej Góry, Piotrkowa Trybunalskiego i Torunia. Oceniany tom dotyczy zagadnienia, które mimo znacznej liczby opracowań, głównie o charakterze ogólnym, nadal nie zostało do końca zbadane. Dalszych ustaleń i ocen wymagają problemy związane z polityką zagraniczną II Rzeczy­pospolitej po 1935 r., a także z sytuacją wewnętrzną w państwie po śmierci Marszałka zarówno w aspekcie ogólnokrajowym, jak i regionalnym i lokalnym. W recenzowanej pracy zwrócono uwagę także na rolę i znaczenie kultu wiodą­cych osób z obozu sanacji - głównie zaś Józefa Piłsudskiego i jego formalnego następcy na stanowisku Generalnego Inspektora Sił Zbrojnych - Edwarda Rydza Śmigłego. Żywe zainteresowanie historyków budzą też losy piłsudczyków po śmierci Marszałka i po wybuchu wojny w 1939 r., przebywających zarówno na terenie kraju, jak i za jego granicami.\" Z recenzji prof. zw. dra hab. Mieczysława Wojciechowskiego
Data wydania: 2008
ISBN: 978-83-7611-141-4, 9788376111414
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Polska bez marszałka Dylematy Piłsudczyków po 1935 r nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polska bez marszałka Dylematy Piłsudczyków po 1935 r. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe