Polskie papiery wartościowe

Andrzej Kałkowski Leszek Paga Lesław
Polskie papiery wartościowe
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Papiery wartościowe towarzyszą działalności gospodarczej człowieka od blisko 300 lat. Akcje i obligacje po spełnieniu swojej funkcji finansowej stają się dokumentami historii gospodarczej. W Polsce emitowanie akcji i obligacji oraz obrót nimi mają ponad dwustuletnią tradycję. Z końcem lat sześćdziesiątych XX wieku rozpowszechnił się na świecie ruch kolekcjonerski. Z archiwów firm i szuflad domowych wydobyto stare papiery wartościowe. Kolekcjonowanie ich z czasem nabrało charakteru elitarnego. Wymogi współczesnej cywilizacji doprowadziły do zmaterializowania obrotu papierami wartościowymi i zastąpienia papierowych dokumentów zapisami w pamięci komputera. Fakt ten skłonił autorów do wydania albumu, w którym przedstawiono charakterystyczne, a zarazem najpiękniejsze polskie papiery wartościowe.
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-900069-5-6, 9788390006956
Wydawnictwo: ROSIKON PRESS

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Polskie papiery wartościowe? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Polskie papiery wartościowe. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe